Pergolė – stilingas sprendimas mėgstantiems leisti laiką gamtoje

Pergolė – stilingas sprendimas mėgstantiems leisti laiką gamtoje
Lietuva
@Youtube stopkadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Svajojate apie ramų, komfortišką poilsį sode, užuovėją, kurioje galėtumėte mėgautis maloniu buvimu šeimos ir draugų apsuptyje? Vis dar neapsisprendžiate, koks statinys būtų ne tik funkcionalus, bet ir patrauklus, suteiktų jūsų gyvenamajai erdvei savitumo ir jaukumo? Pergolė – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško komfortiško, funkcionalaus ir modernaus sprendimo.

Stilinga alternatyva įprastai pavėsinei

Pergolė – aliuminio konstrukcijų statinys, tinkantis tiek privačiam sodui, tiek restorano, viešbučio lauko erdvei sukurti. Tai šiuolaikiška alternatyva tradicinei pavėsinei ar terasai.

Aliuminio konstrukcijas gaminančios įmonės „Alfestus“ vadovo Edvino Grikšto teigimu, pergolės – Lietuvoje dar pakankamai naujas, bet sparčiai populiarėjantis dizaino sprendimas, galintis patenkinti net išrankiausių klientų lūkesčius.

„Pergolė nuo įprastos pavėsinės, visų pirma, skiriasi savo estetika. Tai išties modernus ir šiuolaikiškas statinys, savo stilistika šiek tiek primenantis Italijos restoranus. Principas išties panašus, tik ten vyrauja medis, o pergolės pagrindas – aliuminio konstrukcijos“, – sako E. Grikštas.

 

 

 

Pergolės gali būti kelių tipų – pritvirtintos prie namo sienos, atliekančios terasos funkciją, ir montuojamos atskirai, kaip visiškai savarankiškas sodo statinys. Pergolę galima rinktis individualiai, gamintojui išsakant savo norus ir lūkesčius: užsakovas pats renkasi aliuminio sijų konstrukciją, spalvą, stogo formą, sienų uždengimą, valdymo būdą.

Esant pageidavimui, gali būti montuojamas LED apšvietimas, įdiegiama paslėpta vandens nubėgimo sistema. Pergolės dizainą galima derinti prie namo, bendro pastatų stiliaus, ar kurti kaip atskirą sodo akcentą.

Privalumas – atveriamas stogas

Svarbiausia pergolės detalė – lamelėmis (primena žaliuzes) dengtas stogas, kurį galima praverti, atidaryti, uždaryti. Tad galėsite ilsėtis ne tik pavėsyje, bet įsileisti vidun ir tiesioginių saulės spindulių.

„Įprasta pavėsinė dažniausiai uždengiama šiferiu, polikarbonatu arba stiklu. Tai visai gražu. Bet pergolė turi didžiulį privalumą – atveriamą stogą. Lamelės viršuje atsidaro ir galite mėgautis saule, netgi degintis. Prasidėjus lietui, jas galima aklinai uždaryti. Šviesa sklis pro šonus, o virš galvos turėsite stogą“, – pergolės privalumus vardija „Alfestus“ vadovas.

Jis pabrėžė, kad užsakovas pats renkasi, kokiu būdu atsidarys lamelės – mechaniškai, automatiškai, ar pačiam reguliuojant. Pergolės šoniniai uždengimai – irgi paties kliento pasirinkimas.

„Galimi įvairūs variantai – sienų įstiklinimas, stumdomos sistemos, žaliuzės, tinklelis nuo vabzdžių. Nuo to, kokį variantą pasirinksite, priklausys ir kaina. Pasirinkus prie sienos montuojamą, mechaniškai atidaromomis žaliuzėmis pergolę, gali užtekti ir 2000 eurų. Bet jeigu norite atskiro statinio, LED apšvietimo, automatiškai atidaromų žaliuzių, aliuminio profilyje paslėptų vandens nubėgimo sistemų ir pan., kaina gali šoktelti ir iki dešimčių tūkstančių. Čia jau pasirinkimo klausimas“, – pasakoja E. Grikštas.

 

Kodėl verta rinktis pergolę?

Pergolė – puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta laiką leisti gamtoje. Šis funkcionalus statinys ne tik apsaugo nuo saulės, vėjo ir lietaus, bet ir leidžia mėgautis gaivaus vėjo gūsiais, įsileisti tiesioginių saulės spindulių ir net pratęsti buvimo lauke sezoną.

„Pergolė yra tarpinis variantas tarp vėsaus balkono ir šilto žiemos sodo. Žiemos sodas – visas uždengtas stiklu, žiemą jame būna pliusinė temperatūra.

Pergolė labiau atlieka pavėsinės funkciją – apsaugo nuo saulės, vėjo, kritulių. Šaltuoju metų sezonu joje šilta nebus. Visgi, jeigu klientas nori kuo ilgiau laiką leisti pergolėje, sprendimų esama – galima statyti infraraudonųjų spindulių šildytuvą ir šitaip pailginti tokį trumpą lietuviškos vasaros sezoną“, – sako E. Grikštas.

 

Nerimauti dėl pavojingų oro sąlygų, vėjo ir gausių kritulių taip pat nereikėtų. Pergolės yra pritaikytos lietuviškam klimatui. Aliuminio kolonos – tvirtos ir ilgaamžės, stogas nepraleidžia drėgmės ir gali atlaikyti didelį kritulių svorį, o tai ypač aktualu stipriau pasnigus.

„Pagrindiniai pergolės privalumai – ilgaamžiškumas, funkcionalumas ir žinoma estetinis vaizdas. Tai puikus dizaino sprendimas, kuris suteiks jūsų kiemui ar sodui savitumo, savotiško šarmo, o jūs galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis jaukiu buvimu gamtos apsuptyje“, – sako „Alfestus“ vadovas.

Kontaktai:

Tel.: +370 41500270

El. paštas: info@alu.lt

https://www.alfestus.com/

https://www.facebook.com/UABalfestus/

Reklama