Per žingsnį nuo medalio: Klaudiją sustabdė turnyro lyderė

Lietuva
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Mančesteryje (Didžioji Britanija) vykstančiame Europos tekvondo čempionate dalyvavusi Klaudija Tvaronavičiūtė sekmadienį kovojo puikiai, bet laimėti medalio nepavyko. Kelią į pusfinalį 22 metų lietuvei užkirto viena pajėgiausių pasaulyje kovotojų turkė Hatice Kubra Ilgun, šventusi pergalę 8:0 (0:0, 2:0, 6:0).

Turkijos superžvaigždė svorio iki 57 kg kategorijos sportininkų reitinge čempionate buvo pirma. Tuo tarpu K.Tvaronavičiūtės reitingas per pandemiją nukrito, todėl į Senojo Žemyno pirmenybes lietuvė atvažiavo turėdama 9-ąjį reitingą. Ši aplinkybė ir lėmė, kad trenerio Aurimo Masio auklėtinei ketvirtfinalyje teko akistata su 29 metų H.K.Ilgun.

Laimėjo paskutinę sekundę

Aštuntfinalyje Klaudijai teko kautis su Serbijos rinktinės lydere Aleksandra Radmilovič, kuri pasauliniame kyorugi reitinge užima 20 vietą. Patyrusi 28 metų serbė šiame turnyre pagal reitingą buvo laipteliu aukščiau už lietuvę – burtų krepšelyje užėmė 8 vietą.

Aštuntfinalio kova prasidėjo atsargiai – per pirmąsias dvi minutes vyko žvalgyba. Išvakarėse naujausias serbės kovas analizavęs A.Masys su auklėtine pakeitė taktiką, tad varžovė akivaizdžiai buvo priblokšta. Nors ji trapia persvara 1:0 laimėjo šį raundą, buvo akivaizdu, kad lietuvės kovos maniera jai užminė mįslę.

Antrajame raunde Klaudija dviem tiksliais smūgiais persvėrė rezultatą 2:1, bet serbė rankos smūgiu išlygino santykį, tad lemiamos buvo paskutinės 2 minutės.

Klaudija meistrišku spyriu į liemenę vėl išsiveržė į priekį, o netrukus pridėjo ir smūgį ranka – 6:3. Per likusią minutę Lietuvos rinktinės lyderė padarė porą klaidelių ir A.Radmilovič išlygino rezultatą 6:6.

Pakeisti dvikovos eigą buvo likę vos 3,8 sek., todėl Klaudija nutarė rizikuoti ir per paskutinę ataką juvelyrišku smūgiu į viršugalvį išplėšė pergalę – 9:6.

Lietuvei – varžovės pagarba

Olimpinėse žaidynėse bronzą laimėjusi Turkijos superžvaigždė H.K.Ilgun kovą su lietuve pradėjo atsargiai – stengėsi užčiuopti kurią nors silpnesnę jaunosios varžovės vietą.

Klaudija sumaniai gynėsi, tad po poros kovos raundų fiziškai pranašesnė varžovė buvo sukaupusi tik trapų pranašumą 2:0. Vis dėlto per paskutines porą minučių įvyko lūžis – pasinaudojusi lietuvės nuovargiu turkė greitai padidino persvarą iki 8:0.

Likus kelioms sekundėms turnyro favoritė parodė pagarbą – nusilenkė ir padėkojo Klaudijai už garbingą kovą.

Treneris: tikslas – įgyvendintas

Po pralaimėtos kovos Klaudija buvo nusiminusi ir nedaugžodžiavo: „Tikėjausi, kad ji bus kitokia."

Tuo tarpu treneris A.Masys džiaugėsi, kad pavyko įgyvendinti išsikeltus tikslus: „Pripažinkime, kad šiandien dar nesame pajėgūs mesti iššūkį vienai geriausių pasaulio kovotojų. Mums dar šiek tiek trūksta".

Paklaustas, kaip vertina aštuntfinalio dvikovą su Serbijos rinktinės nare, A.Masys pažymėjo, kad auklėtinė laikėsi sudaryto plano: „Radome varžovės silpnų vietų ir išvakarėse pakeitėme taktiką. Mačiau, kad serbei tai buvo didelis netikėtumas."

Gavo vardinį kvietimą

Po poros savaičių K.Tvaronavičiūtė dalyvaus prestižiniame turnyre Romoje – G-6 kategorijos „Grand Prix". Į šį turnyrą patenka tik vardinius kvietimus gavę geriausių pasaulio atletai.

Į šias varžybas, kuriose atletai kovoja tik keturiose olimpinėse svorio kategorijose (moterys – iki 49, iki 57, iki 67 ir per 67 kg), kviečiama po 32 geriausius sportininkus iš viso pasaulio. Konkurenciją gerokai didina tai, kad vardiniai kvietimai siunčiami ir aukščiausią reitingą turintiems sportininkams, kurie įprastai kovoja žemesnėje svorio kategorijoje.

Tiesa, apribotas dalyvių iš tos pačios valstybės skaičius. G-6 serijos „Grand Prix" turnyre vienoje svorio kategorijoje leidžiama dalyvauti tik dviem geriausiems tos pačios valstybės kovotojams. Griežtesnė tvarka tik olimpinėse žaidynėse – jose į visas keturias svorio kategorijas vienai valstybei leidžiama atsiųsti tik 2 vyrus ir 2 moteris.