Per šventes tankės autobusų maršrutai, dirbs daugiau pareigūnų

Per šventes tankės autobusų maršrutai, dirbs daugiau pareigūnų
Šiauliai
Transporto priemonių eismas prie K. Donelaičio kapinių spalio 29–30 ir lapkričio 1–2 dienomis
Asta Šiukšterienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Dėl Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių, kurios tradiciškai minimos lapkričio 1–2 dienomis, šiauliečių patogumui jau nuo savaitgalio padaugės viešojo transporto autobusų į kapines. Daugiau dėmesio eismo organizavimui skirs ir policija.

Daugiau autobusų jau švenčių išvakarėse

Keleivių vežimo bendrovė „Busturas“ miesto autobusų eismą dėl būsimų švenčių koreguoja jau šį savaitgalį.

Spalio 29–31 d. bus leidžiami papildomi autobusai į Ginkūnų bei K. Donelaičio kapines. 17-asis maršrutas, kuriuo važiuoja nuo Gegužių žiedo iki didžiausių miesto kapinių Ginkūnuose, bus sutankintas, o prailginti autobusai keleivius vežios į kapines maždaug kas 15 minučių.

Dėl patogesnio kapų lankymo kursuos papildomas specialus K1 maršrutas, kuris jungia K. Donelaičio ir Ginkūnų kapines. Autobusai juo važiuos kas pusvalandį. Taip žmonės galės aplankyti abejas kapines be papildomų persėdimų.

Į kapines veš nemokamai

„Lapkričio 1-ąją mes vešime visus keleivius miesto maršrutais nemokamai. Noriu pabrėžti – miesto autobusais. Priemiesčio maršrutams tai negalioja. Lapkričio 1-ąją bus stipriai sutankintas grafikas –
17-uoju maršrutu autobusai važiuos kas 10 minučių. Bus dar keturi specialūs maršrutai į kapines“, – šiauliečius informuoja bendrovės „Busturas“ Keleivių pervežimo skyriaus vadovas Marius Zdanavičius.

Lapkričio 1-ąją keturi papildomi maršrutai jungs kapines tarpusavyje ir su pagrindiniais gyvenamaisiais rajonais. K1 numeriu pažymėtas vežios keleivius tarp Ginkūnų ir K. Donelaičio kapinių. Antrasis papildomas maršrutas bus nuo Gytarių žiedo iki K. Donelaičio kapinių. Trečiasis kursuos nuo Gytarių žiedo ir Ginkūnų kapinių. O ketvirtasis važiuos iš Gegužių žiedo iki K. Donelaičio kapinių.

„Lapkričio 1-ąją bus tais maršrutais paleista apie 20 papildomų autobusų. Pavyzdžiui, jei paprastai 17-uoju maršrutu sukasi du autobusai – vienas į vieną pusę, kitas atgaline kryptimi, tai tą dieną juos paleisime šešis“, – apie intensyvų vairuotojų darbo grafiką lapkričio švenčių dienomis sako M. Zdanavičius.

Dėmesys Vėlinėms

Autobusų važiuos ne tik daugiau ir dažniau, bet ir ilgiau. 17-ojo maršruto kursavimo grafikas Vėlinių išvakarėse prailgintas maždaug 3 valandomis.

„Gyventojų prašymu lapkričio 1-ąją prailginome 17-ojo maršruto laiką, kad lankytojai galėtų ilgiau pasižiūrėti į žvakutes. Paskutinis autobusas iš Ginkūnų kapinių žiedo išvažiuos 20 val. 45 min. Tai jau tikrai bus tamsu ir žmonės galės pasigrožėti kapinių vaizdais“, – sako M. Zdanavičius.

Sutemus vakare autobusai šiek tiek suretės – važiuos maždaug kas pusvalandį.

Lapkričio 2-ąją, t. y. Vėlinių dieną, taip pat važinės K1 maršrutas tarp K. Donelaičio ir Ginkūnų kapinių. O 17-asis maršrutas (Gegužių žiedas–Ginkūnų kapinės) važinės kas 10 minučių.

Beje, nuo lapkričio 1 d. gyventojai gali nebepataikyti į jiems įprastą autobusų grafiką. Tačiau tai bus susiję ne su šventėmis, o tiesiog įsigalios žiemos grafikas, kai iki pavasario nebelieka ir sezoninių maršrutų.

Visi maršrutų tvarkaraščiai – tiek nuolatiniai, tiek šventiniai – su tiksliais laikais skelbiami „Busturo“ tinklalapyje. Keleiviams rekomenduojama išbandyti ir mobiliąją Šiaulių autobusų programėlę, kurioje galima stebėti autobusų judėjimą ir užpildymą realiu laiku ir nepakliūti į sausakimšą autobusą.

Darbą intensyvina ir policija

Šventinėmis dienomis, kai didesnis gyventojų judėjimo srautas, darbą intensyvinti planuoja ir policija, siekdama sumažinti avaringumą ir saugodama viešąją tvarką. Keliuose dirbs daugiau pareigūnų, sustiprinamas patruliavimas žmonių susibūrimo vietose. Policijos atstovai nurodo, jog šiais metais spalio pabaigoje bei lapkričio pradžioje pareigūnai taip pat dirbs aktyvesniu režimu.

„Jau nuo penktadienio popietės bus daugiau pajėgų prie Ginkūnų ir K. Donelaičio kapinių. Bus atsižvelgiama į situaciją: nebūtina, kad ten nuolat dirbtų reguliuotojas. Jei situacija pablogėja, tada ir atsiunčiama papildomai žmonių, kad nukreiptų automobilių srautus, sureguliuotų tvarkingą mašinų statymą“, – sako Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjas Artūras Šliavas.

Atsižvelgdami į tai, kad transporto priemonių srautai bus intensyvūs tiek valstybinės, tiek ir vietinės reikšmės keliuose, policijos pareigūnai, patruliuodami visoje šalyje, sieks užtikrinti viešąją tvarką ir eismo dalyvių saugumą, reguliuos srautus ir pasirūpins, kad žmonės išvengtų transporto priemonių spūsčių.

Tikimasi, kad didelių spūsčių keliuose nebus ir kapinių lankytojų srautai išsiskirstys, nes dienų šiemet dėl savaitgalio prieš šventes yra daug.

Vienintelė vieta Šiauliuose, kur keturias dienas bus kitaip organizuojamas automobilių eismas, – K. Donelaičio kapinių link. Savaitgalį, t. y. spalio 29–30 d., ir per šventes, t. y. lapkričio 1–2 d., bus negalima privažiuoti prie kapinių Išradėjų gatve ir draudžiama išvažiuoti iš jų K. Donelaičio gatve. Minėtomis dienomis vienos krypties eismas vyks K. Donelaičio gatve nuo Kanapių gatvės link kapinių ir Išradėjų gatve nuo K. Donelaičio link Pramonės gatvės.

Dėmesys eismo ir turto saugumui

Visų Šventųjų ir mirusiųjų pagerbimo dienomis visos šalies magistraliniuose keliuose Lietuvos kelių policija vykdys periodinę kontrolę ir teiks pagalbą eismo dalyviams prie įvažiavimų į kapines. Motyvuotai pasirinktose vietose bus organizuojamos trumpalaikės policinės priemonės, blaivumo patikrinimai bei šiurkščių pažeidimų išaiškinimas.

Eismo saugumo specialistai pataria nepamiršti, kad važiavimo sąlygos rudenį greitai kinta: gali būti ir slidu dėl nukritusių lapų, ir kelio dangos apledėjimai ankstyvą rytą ar vakarais galimi, be to, ir temsta jau gerokai anksčiau.

„Tamsiuoju paros metu pėstieji ir dviračių transporto priemonių vairuotojai neturėtų įsilieti į eismą be šviesą atspindinčių elementų, o vairuotojai – neignoruoti minties, kad tokių vis tik bus, ypač kaimo keliuose, kurie nakties tamsoje išnirs prieš pat nosį. Kad spėtumėte išvengti nelaimės, pasirinkite mažesnį greitį – sustabdymo kelias bus trumpesnis“, – pataria policijos atstovai.

Tokiomis dienomis į kelius išvažiuoja ir tie vairuotojai, kurie važinėja rečiau, dėl priblėsusių įgūdžių reikalingas papildomas budrumas. Padaugėja ir techninių avarijų, tad pareigūnai pataria laikytis saugaus atstumo, iš anksto patikrinti techninę mašinos būklę.

Kita bėda – vagystės, kurių padaugėja žmonių susitelkimo vietose. Ilgapirščiai tyko neatidžiai prie kapų padėtų ar žvalgosi automobiliuose paliktų vertingų daiktų.

„Paliekant automobilį, patikrinti, ar užrakinta, ar nepalikti praviri langai. Net mažų tarpelių geriau nepalikti, kad nieko negalėtų užkišti. Jei nenori nešti rankinės prie kapų, būtinai ją paslėpti bagažinėje, nepalikti jos salone ant sėdynės, jau nekalbant apie telefonus, kompiuterius ir planšetes. O nusinešus prie kapų, irgi nepadėkite savo rankinių kur nors nuošalyje, tvarkant kapavietę ar kur nors nueinant, kalbantis su kaimynais nusisukus. Reikia stebėti savo paliktus daiktus“, – įspėja policijos atstovas A. Šliavas.

Saugumas būtinas ir išvykstant iš namų: irgi viską uždarinėti, užrakinėti, įjungti signalizaciją. Vagys stebi ir ieško potencialių taikinių.