Per Rusijos atakas Ukrainoje žuvo 11 žmonių

Pasaulis
Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos nepaprastųjų situacijų pareigūnai pranešė, kad per naujausias Rusijos dronų ir raketų atakas žuvo 11 žmonių ir dar 11 buvo sužeisti.

Rusai Ukrainą atakavo kitą dieną po to, kai Vokietija ir Jungtinės Valstijos paskelbė siunčiančios Kyjivui pažangių kovinių tankų.

Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos atstovas spaudai Oleksandras Chorunžyjus ketvirtadienį per Ukrainos televiziją paskelbė atnaujintą aukų skaičių.

„Šiandien per Rusijos teroristinius išpuolius 11-oje Ukrainos regionų buvo panaudoti ir dronai, ir raketos. Per išpuolius kilo du gaisrai, buvo apgadinti 35 pastatai, sužeista 11 žmonių ir, deja, 11 žmonių žuvo“, – sakė O. Chorunžyjus.

Ukrainos sostinės meras Vitalijus Klyčko anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad rusų raketai pataikius į negyvenamą pastatą žuvo žmogus, dar du buvo sužeisti.

Kyjivo karinės administracijos vadovas Serhijus Popko nurodė, kad oro gynyba numušė 15 Kyjivo kryptimi paleistų sparnuotųjų raketų.

Ukrainos Zaporižios srities regioninė prokuratūra pranešė, kad per smūgį energetikos objektui žuvo trys žmonės ir septyni buvo sužeisti.

Ukrainos oro gynybos pajėgos ketvirtadienį numušė 47 iš 55 rusų paleistų raketų, pranešė šalies ginkluotųjų pajėgų vadovas Valerijus Zalužnas.

Dėl raketų grėsmės keliuose regionuose nutrauktas elektros energijos tiekimas.

Ukrainos oro pajėgų vadovybė anksčiau pranešė, kad virš Ukrainos ketvirtadienio naktį buvo numušti 24 Rusijos bepiločiai orlaiviai kamikadzės „Shahed-136-131“.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atstovas spaudai teigė, kad tai buvo Rusijos bandymas „užtvindyti“ jais Ukrainos oro gynybą ar nukreipti jos dėmesį.

Visoje šalyje aidint oro pavojaus sirenoms, civiliai gyventojai, kai kurie iš jų vedžiodami šunis, plūdo į metro stotis, požemines automobilių stovėjimo aikšteles ir rūsius ieškoti prieglobsčio.

Ukrainos energetikos ministras Hermanas Haluščenka sakė, kad ketvirtadienį Rusijos pajėgos vėl nusitaikė į energetikos objektus ir „bandė sukelti sisteminį Ukrainos energetikos sistemos gedimą“.

Jis pripažino, kad kai kuriems energetikos objektams buvo suduotas smūgis, dėl to nutrūko elektros energijos tiekimas, o specialistai dirba, kad kuo greičiau jį atkurtų.

Ukrainos pietinio Odesos regiono valdžia ketvirtadienį pranešė, kad Rusijos raketos pataikė į du energetikos objektus.

Odesos srities gubernatorius Maksymas Marčenka sakė, kad jo ir keliuose kituose regionuose buvo sugadinti energetikos infrastruktūros objektai, dėl to kilo „didelių elektros energijos tiekimo problemų“.

Netoliese esančios Chersono srities, kurios sostinę Ukrainos kariai atgavo lapkritį, regioninė administracija pranešė, kad per pastarąją dieną per Rusijos apšaudymą žuvo du žmonės ir penki buvo sužeisti.