Per raketos smūgį  Kryvyj Rihe žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 6

F2YKJR1WIAAVxci
Pasaulis
Twitter nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusų raketai pirmadienį ryte pataikius į daugiabutį Ukrainos centriniame Kryvyj Riho mieste žuvo šeši žmonės, o dar dešimtys buvo sužeisti.

Rusija tuo metu pareiškė, kad intensyvina oro smūgius Ukrainoje, atsakydama į išpuolius jos teritorijoje, įskaitant Maskvą.

Per „Telegram“ ukrainiečių vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka nurodė, kad 9 val. 2 min. vietos (ir Lietuvos) laiku buvo suduoti du raketų smūgiai Kryvyj Rihui, beveik pačiam jo centrui.

Tarp žuvusiųjų yra 10-metė mergaitė ir jos 45 metų motina.

Vietos pareigūnų duomenimis, dar 75 žmonės buvo sužeisti.

„[Keli] žmonės vis dar gali būti po griuvėsiais“, – sakė miesto karinės administracijos vadovas Oleksandras Vilkulas.

Raketa pataikė į devynių aukštų gyvenamąjį daugiabutį namą, pramušė didžiulę skylę, sugriovė kelių aukštų butus ir sukėlė gaisrą. 

Ugniagesiai, naudodami kraną-keltuvą, į gaisrą nukreipė vandens sroves. Nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad šalinant nuolaužas dalis pastato sugriuvo.

Pranešta, kad per išpuolį taip pat buvo sugriauta dalis keturių aukštų universiteto pastato.

Didėjant aukų skaičiui, Rusija pareiškė, kad po vis dažnesnių dronų atakų, dėl kurių ji kaltina Kyjivą, suintensyvino smūgius Ukrainos karinei infrastruktūrai.

Sekmadienį Rusija pranešė, kad numušė į Maskvą ir aneksuotą Krymą nukreiptus ukrainiečių dronus.

Gyvenviečių bombardavimas raketomis, šaudmenimis ir dronais buvo skiriamasis Maskvos karinės strategijos bruožas šiame kare.

Rusijos pareigūnai tvirtina, kad taikosi tik į teisėtus karinius taikinius, tačiau Ukraina ir jos šalininkai teigia, kad ankstesnių atakų metu masiškai žuvę civiliai gyventojai yra karo nusikaltimų įrodymas.