Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 717 naujų COVID-19 ligos atvejų, mirė 18 žmonių, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos septynios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 168 tūkst. 708 žmonės.
Nuo koronaviruso iš viso mirė 2494 žmonės.
Statistikos departamentas antradienį nepateikė duomenų apie per parą pasveikusius, šiuo metu dar sergančius ir jau pasveikusius žmones.
Kaip BNS atsiųstame komentare teigė įstaigos analitikas Jonas Bačelis, pastaruoju metu iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gaunami pasveikusiųjų skaičiai „pradėjo labai skirtis“ nuo per dieną užsikrėtusių skaičių pagal e.sveikatą.
„Tai yra skirtingi rodikliai, bet jeigu visos indikacijos sako, kad pandemija slopsta, tuomet dieninis susirgimų skaičius negali būti dešimtimis kartų didesnis už dieninį pasveikimų skaičių“, – komentavo analitikas.
„Dėl tų akivaizdžių nesutapimų, išjungėme skaičių rodymą ir pereiname prie pasveikimų skaičiavimo pagal e.sveikatos duomenis naudojant algoritmą – asmuo bus laikomas „statistiškai pasveikusiu“ po tam tikro dienų skaičiaus nuo užsikrėtimo“, – pridūrė jis.
Anot J. Bačelio, įstaiga šiuo metu laukia sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimo, kuris „oficialiai patvirtins tokį ar labai panašų pasveikusių bei sergančių skaičiavimo būdą“.
Savo ruožtu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Justina Petravičienė BNS teigė, kad įstaiga informaciją apie žmogaus pasveikimo faktą automatiškai gauna iš e.sveikatos sistemos, „kai gydantis gydytojas, įvertinęs žmogaus būklę, ambulatorinėje kortelėje pažymi, jog žmogus pasveiko“.
„Paprastai tariant, tai yra duomenys, kurie niekaip nepriklauso nuo NVSC, nes ne NVSC, o medikai gali patvirtinti ligą, sekti jos eigą, konstatuoti pasveikimo ar mirties faktą“, – komentavo ji.
Vis dėlto Statistikos departamento interneto puslapyje esančioje COVID-19 apžvalgoje nurodoma, kad praėjusią parą pasveiko 2690, o iš viso – 107 tūkst. 21 žmogus. Tuo metu per sekmadienį ir šeštadienį pasveiko atitinkamai 52 ir 115 žmonių.
Taip pat puslapyje nurodoma, kad šiuo metu tebeserga 57 tūkst. 945 žmonės.
Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 50 tūkst. 933 žmonės, abiem dozėmis – 2460 žmonių.
Praėjusią parą šalyje atlikti 7057 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 1 mln. 818 tūkst. 5.
Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 40–89 metų žmonės
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 18 žmonių, jiems buvo nuo 40 iki 89 metų, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė 11 moterų ir septyni vyrai.
Daugiausia mirusiųjų – dešimt – priklausė 80–89 metų grupei, penkiems mirusiesiems buvo nuo 70 iki 79-erių.
Po vieną žmogų mirė 40–49 metų, 50–59 metų ir 60–69 metų grupėse.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtrauktos septynios mirtys nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Statistikos departamentas laikinai neskelbia duomenų apie COVID-19 duomenis ligoninėse
„Atsiprašome, šiomis dienomis pereiname prie pirminių duomenų surinkimo tiesiogiai iš gydymo įstaigų (anksčiau duomenis gaudavome iš Valstybinės ligoninių kasos). Pereinamuoju laikotarpiu ligoninių duomenų neskelbsime“, – rašoma trečiadienį išplatintame pranešime.
Kaip vėliau atsiųstame komentare teigė Statistikos departamento analitikas Jonas Bačelis, įstaiga šiuo metu pereina prie „kitokio informacijos gavimo būdo“.
„Anksčiau duomenis rytais gaudavome iš Valstybinės ligonių kasos, o dabar duomenis į sistemą tiesiogiai suveda kiekviena gydymo įstaiga. Reikalingas dienos ar kelių dienų pereinamasis laikotarpis“, – komentavo jis.
Anot analitiko, per šį laikotarpį gydymo įstaigos adaptuosis prie naujo informacijos kelio, o Statistikos departamentas galės įsitikinti, ar pateikiami skaičiai nėra klaidingi.
„Tikimės, kad ligoninių rodiklius, bent dalinius, vėl skelbsime nuo rytojaus“, – sakė J. Bačelis.
Taip pat antradienį Statistikos departamentas nepaskelbė apie per parą pasveikusius, šiuo metu dar sergančius ir iš viso pasveikusius žmones.
Įstaiga vėliau informavo, kad dėl duomenų neatitikimo šiuo metu keičia pasveikusiųjų nuo COVID-19 skaičiavimo būdą.
BNS