Per minutę nuo nelaimės: ugniagesiai išgelbėjo verdantį puodą pamiršusią mergaitę

Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos inf.

„Jūs tikrai šventieji. Ačiū kiekvienam asmeniškai“, – už išgelbėtą dukters gyvybę Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos ugniagesiams gelbėtojams dėkoja penkiolikmetės dukters mama Eurika Turonienė.

Šį savaitgalį jų namuose vos neįvyko tragedija. Juose tuo metu buvo tik penkiolikmetė dukra ir šuo. Mergaitė užkaitė ant elektrinės viryklės puodą ir... užmigo. Minutė, kita – ir viskas galėjo baigtis skaudžia nelaime.

„Gaisrininkai suspėjo laiku. Jie išvedė dukrą iš buto. Tik neabejingų kaimynų ir ugniagesių gelbėtojų dėka viskas baigėsi laimingai“, – džiaugiasi ir nuoširdžiai visiems dėkoja moteris.
 
Mergaitė mamai papasakojo, kad miegodama ji lyg ir jutusi dūmų kvapą, bet manė, kad... sapnuoja. Į pasklidusius dūmus nesureagavo ir šuo. „Dukra nesuprato pavojaus ir situacijos grėsmės. Pasak jos, niekas neužsidegė, ugnies nebuvo. Jai atrodė, kad dūmai negali būti tokie pavojingi kaip ugnis“, – pasakoja E. Turonienė.
 
Deja, dūmų detektoriaus namuose nebuvo. Moteris pripažįsta, šis, vos didele nelaime nesibaigęs įvykis, jai buvo gera pamoka, kad dūmų detektorius yra būtinas.