Per metus Palangos paplūdimio plotis neatsistatė

Per metus Palangos paplūdimio plotis neatsistatė
Palanga
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai, atlikę Lietuvos paplūdimių monitoringą, nustatė, kad Melnragės, Girulių paplūdimiai per metus atsistatė ir praplatėjo ribose nuo 5,2 iki 21,5 metro. Palangos paplūdimys per metus neatsistatė, o dar labiau susiaurėjo.

Kaip teigiama Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai, tikėtina, kad Melnragės ir Girulių paplūdimiai praplatėjo dėl palankių hidrometeorologinių sąlygų bei atlikto smėlio papildymo Melnragės zonoje.
 
Palangos paplūdimys per metus neatsistatė, o dar labiau susiaurėjo ribose nuo 17 iki 27,4 metro abiejose Palangos tilto pusėse.
 
Melnragės ir Girulių paplūdimių būklė vertinta dviejuose paplūdimio ruožuose, o Palangos paplūdimyje – 4-iuose jūros kranto ruožuose.
 
Specialistai, siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą. Papildomas monitoringas buvo vykdomas Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose.