Per metus Lietuvoje fiksuota per 4 tūkstančius kibernetinių atakų

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Per 2022-uosius metus Lietuvoje fiksuota daugiau nei 4 tūkst. kibernetinių atakų, 33 iš jų buvo vidutinio poveikio.

Kaip skelbiama Nacionalinėje kibernetinės būklės ataskaitoje, bendras užregistruotų atakų skaičius išlieka panašus kaip ir pernai, tačiau daugiau nei pusšimčiu sumažėjo vidutinio poveikio incidentų.

Nei šiemet, nei pernai nefiksuota didelio poveikio atakų.

„Priešingai nei ankstesniais metais, išaugo paskirstytų paslaugų trikdymo (angl. Distributed Denial of Services, DDoS). (...) Iš visų 2022 metais fiksuotų incidentų 33 priklauso vidutinei kategorijai ir yra susiję su DDoS atakomis ir kenksmingo programinio kodo, skirto prieigai prie ryšių informacinių sistemų gauti ir kenkimo veiklai vykdyti, platinimu“, – nurodoma ataskaitoje.

Daugiausia incidentai yra susiję su kenkimo programine įranga (1795), taip pat su informacijos rinkimu (1005). Tiesa, tokio pobūdžio incidentų fiksuota mažiau.

Per metus išaugo nepageidaujamų laiškų, klaidinančios informacijos platinimas, DDoS atakos.

„Iš viešųjų šaltinių buvo surinkta informacija apie bandymus paveikti daugiau kaip 130 viešai pasiekiamų interneto svetainių. Atsakomybę už vykdytas atakas prisiėmė Rusijos Federacijos politiką palaikanti įsilaužėlių grupuotė“, – nurodoma dokumente.

Jame pabrėžiama, kad atakos bendrovių informacinėms sistemoms žalos nepadarė, pastebėtas net teigiamas poveikis – informacinių sistemų tvarkytojai ir valdytojai pradėjo skirti daugiau dėmesio ir finansų savo kibernetinio saugumo stiprinimui.

Daugiausia incidentų registruota valstybės ir savivaldybių (564), saugumo ir gynybos (312), verslo (159) srityse.