PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2020 m. Rugsėjo 4 d. 20:58

Per mėnesį akcijoje „Poilsiauk atsakingai“ dalyvavusios valdybos surengė 194 reidus

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


144678

Rugpjūčio mėnesį Aplinkos apsaugos departamentas vykdė kasmetinę akciją „Poilsiauk atsakingai“. Akcijoje dalyvavusios Šiaulių, Panevėžio, Klaipėdos, Utenos ir Marijampolės valdybos atliko 194 reidus. Taip pat vykdė prevencinę veiklą – informavo poilsiautojus apie vandens telkinių pakrančių reikalavimus, aptarė problemas dėl atliekų pakrantėse ir jų deginimo.

Šiaulių valdybos pareigūnai akcijos metu surengė 18 reidų ir patikrino 92 poilsiautojus. Reidų metu nustatyti 34 pažeidimai, iš kurių  – 23 už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų pažeidimus, 11 už Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus naudojant nelegalius žvejybos įrankius ar žvejojant draudžiamu būdu.

Panevėžio valdybos pareigūnai surengė 49 reidus ir patikrino 94 žvejus, 19 transporto priemonių. Nustatyta 17 pažeidimų, iš jų 9 vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų pažeidimai, kai automobiliai stovėjo arčiau nei leistinas atstumas nuo vandens telkinio kranto. Taip pat nustatyta 3 vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų pažeidimai, 3 Mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai ir 2 pažeidimai dėl aplinkos teršimo ir atliekų deginimo.

Marijampolės valdybos teritorijoje suorganizuoti 7 reidai, patikrinta 10 poilsiaviečių, 9 vandens telkinių pakrančių zonos, 35 žvejai ir 38 transporto priemonės. Nustatytas 1 vandens telkinių pakrančių apsaugos juostų pažeidimas.

Klaipėdos valdybos aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdantys pareigūnai surengė 87 reidus, patikrino 1410 žvejų mėgėjų, 89 transporto priemones, 19 verslinės žvejybos įmonių.

Utenos valdybos aplinkosaugos pareigūnai, vykdydami akciją „Poilsiauk atsakingai“, surengė 33 reidus, buvo nustatyti 58 pažeidimai, iš kurių 39 saugomose teritorijose (poilsiavimas netinkamoje vietoje, automobilių statymas draudžiamoje zonoje), 7 nesilaikantys aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis, 6 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, 4 laukinės augalijos naudojimo reikalavimų pažeidimai (uogų šukavimas).

„Dėl karantino daug gyventojų liko atostogauti Lietuvoje, todėl padaugėjo ir poilsiautojų. Tai parodo ir nustatytų  pažeidimų skaičius.  

Žinoma, ne visi žmonės buvo geranoriški gamtai. Tačiau pareigūnai reidų metu ne tik baudė pažeidėjus, bet ir supažindino poilsiautojus su teisės aktų reikalavimais: su laužų kūrenimo, susidarančių atliekų tvarkymo, automobilių statymo miškuose, paežerėse ir prie upių tvarka“,– sako Šiaulių valdybos GGAI viršininkas  Raimondas Šiukšteris.

SVARBU

  • Pakrantės apsaugos juostose draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 metrai iki vandens telkinio kranto. Paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų naudojimo režimo pažeidimai užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų.
  • Mėgėjų žvejyba valstybiniuose vandens telkiniuose leidžiama tik įsigijus žvejo mėgėjo bilietą. Išnuomotose vandens telkiniuose reikalingas atskiras žvejo mėgėjo bilietas, suteikiantis teisę žvejoti būtent tame vandens telkinyje. Žvejojant be bilieto pažeidėjams gresia bauda nuo 10 iki 60 eurų.
  • Prieš pradėdami žvejybą ir žvejybos metu asmenys privalo visas komunalines atliekas, esančias 5 metrų spinduliu nuo žvejybos vietos, surinkti į maišus ar kitą tarą ir pasibaigus žvejybai surinktas atliekas išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Tokio pobūdžio pažeidimas užtraukia baudą nuo 10 iki 60 eurų.
  • Lankymosi miške taisyklės fiziniams asmenims draudžia kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą (išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes). Pažeidus šiuos reikalavimus, fiziniams asmenims taikoma atsakomybė – nuo 20 iki 50 eurų, o juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims nuo 50 iki 110 eurų.

AAD primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.