Per kiek laiko nuo kreipimosi gaunamas pastato energinio naudingumo sertifikatas?

Lietuva
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Pastatų, kurie bus parduodami parduoti arba statomi, taip pat ir išnuomoti, pastato savininkas yra atsakingas už pastato energetinio naudingumo sertifikatą. Panašiai kaip daugiaspalvis lipdukas ant naujų prietaisų, energetinio naudingumo sertifikatai nurodo pastato energijos vartojimo efektyvumą ir suteikia jam įvertinimą nuo A (labai efektyvus) iki G (neefektyvus). Jie jums pasakys, kiek kainuos jūsų nekilnojamojo turto šildymas ir apšvietimas ir koks tikėtinas anglies dioksido išmetimas.

Energetinio naudingumo serifikate pateikiama informacija apie tai, koks galėtų būti energijos vartojimo efektyvumo įvertinimas, jei atliktumėte rekomenduojamus patobulinimus, ir pabrėžiami ekonomiškai efektyvūs būdai pasiekti geresnį įvertinimą. Net jei išsinuomotumėte savo namą, vis tiek galėtumėte įgyvendinti kai kuriuos energetinio naudingumo patobulinimus, pvz., pereiti prie efektyvesnių elektros lempučių.

Pastato energetinio naudingumo sertifikatas pabrėžia, kokius energijos vartojimo efektyvumo patobulinimus galėtumėte atlikti, kiek tai kainuos ir kiek galėtumėte sutaupyti. Tai gali būti naudinga, kai norite patobulinti savo dabartinį turtą arba jei norite įsigyti ir pagerinti. Turėkite omenyje, kad bet kokie energijos suvartojimo ir galimo sutaupymo skaičiai yra skirti tipiškam namų ūkiui toje nuosavybėje – jie nėra pritaikyti jums, jūsų šeimai ar namiškiams ar jūsų gyvenimo būdui.

Jei įgyvendinsite bet kurią iš nurodytų energijos vartojimo efektyvumo rekomendacijų, galbūt norėsite įsigyti naują pastato energetinio naudingumo setifikatą, į kurį būtų įtraukti šie patobulinimai.

Pastato energetinio naudingumo sertifikatas išduodamas tuomet, kai yra įvertinami visi reikalingi punktai. Kokius dokumenus reikia pateikti norint gauti serifikatą, priklauso kokiais metais statytas statinys. Pateikus greitą informaciją – greitas rezultatas.

Serifikatas neišduodamas jeigu pastatas yra kultūros paveldo statiniams, pastatams, kurie nėra šildomi, maldų namams ar kitiems religiniams pastatams, taip pat pastatams, kurie yra trumpalaikiai, skirti naudoti iki 2 metų ar gamybai ir pramonei skirtiems pastatams.

Energinio naudingumo sertifikatuose pastatų savininkams arba nuomininkams taip pat turėtų būti atskleisti ekonomiškai efektyvūs būdai ir, jei reikia, turimos finansinės priemonės, kaip pagerinti pastato energinį naudingumą.

Energinio naudingumo sertifikatų poveikio tyrimas (2014 m.), pagrįstas Europos gyvenamųjų namų rinkų analize, parodė, kad sutaupius daugiau energijos, vidutinės pardavimo ar nuomos kainos buvo gerokai didesnės.

Reklama