Per kelias valandas su įkalčiais sučiupti trys cigarečių nešikai iš Alytaus

xsKXe_IdqPE
Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Ketvirtadienį Druskininkų užkardos pareigūnai, vykdę tarnybą Latežerio kaimo (Druskininkų sav.) apylinkėse, pastebėjo žingsniuojant nešuliais apsikrovusį vyrą. Jį pasieniečiai sulaikė per 500 metrų nuo valstybės sienos.

Su įkalčiais sulaikomas kontrabandininkas bėgti ar priešintis nemėgino. Nustatyta, jog valstybės sienos apsaugos zonoje neteisėtai atsidūręs vyras – nuolatinis Druskininkų ir kitų pasienio užkardų „klientas“. 27-erių Alytaus rajono gyventojas nešė 8 perregima polietileno plėvele apsuktus ryšulius. Juose buvo 1 740 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Nedelsdami įvykio vietą atskubėjusi Druskininkų pasienio užkardos kinologė su tarnybiniu vokiečių aviganiu Timo ėmėsi žvalgyti teritoriją. Šuns uoslė nenuvylė – keturkojis iškart aptiko įtartinus pėdsakus ir jais pasieniečius vedė apie 200 metrų iki dviejų miške besiblaškiusių vyrų. Nustatyta, jog tai 25-erių ir 34-erių alytiškiai. Pastarąjį su rūkalų nešuliais ant pečių pasieniečiai yra sučiupę ne kartą. Šį kartą jiedu su porininku turėjo tik savadarbes petnešas, kokias įprastai kontrabandininkai naudoja, kad neteisėtas prekes būtų nešti patogiau.

Taip pat nustatyta, kad abu vyrai į nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną įžengė be privalomų VSAT leidimų.

VSAT pareigūnai visus tris alytiškius sulaikė ir pristatė į Druskininkų pasienio užkardą. Kontrabandos gabentojui pasieniečiai surašė du protokolus – dėl akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką ir dėl pakartotinio pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo Pirmasis jų, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 5 760 iki 6 000 eurų. Už antrąjį pažeidimą (pasienio zonoje buvo be VSAT išduoto leidimo) Alytaus rajono gyventojui gresia nuo 90 iki 170 eurų.

25-erių ir 34-erių Alytaus rajono gyventojams dėl pasienio teisinio režimo reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo surašyti protokolai. Pirmą kartą įkliuvęs alytiškis atsipirko įspėjimu, o vyresniajam, sučiuptam ne pirmą kartą, VSAT pareigūnai skyrė maksimalią, 170 eurų, baudą.

Baltarusiškų rūkalų nešikui įteiktas šaukimas atvykti į Druskininkų pasienio užkardą, kai joje bus nagrinėjamos jo administracinės bylos. Čia laikinai saugomos ir sulaikytos cigaretės.