Per dieną nebūtina nueiti 10 tūkstančių žingsnių: atskleidė, kiek reikia judėti

Per dieną nebūtina nueiti 10 tūkstančių žingsnių: atskleidė, kiek reikia judėti
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ne kartą teko girdėti, kad vidutiniškai per parą žmogus turėtų nueiti 10 tūkstančių žingsnių? Deja, tiek ilgai rekomenduotas skaičius, pasirodo, nėra tikslus. Tad, kokio fizinio aktyvumo masto reikėtų siekti?

Šį skaičių, kaip siekiamybę, dar 1964 metais sugalvojo Japonijos marketingo kompanija. 10 tūkstančių žingsnių siekis buvo sukurtas norint pareklamuoti tais metais vykusias Tokijo Olimpines žaidynes.

Kūrybinė komanda ilgai svarstė, kokį tikslą turėtų išsikelti pėstieji. Būtent 10 tūkstančių pasirodė lengvai įsimenas ir gana nesunkiai pasiekiamas tikslas.

Tiesa, kiek vėliau Masačiusetso Amgerst universiteto atlikti tyrimai parodė, kad šį žingsnių kiekį per dieną surenkantys asmenys gyvena ilgiau, yra sveikesni.

Tačiau to paties tyrimo metu paaiškėjo, kad žmonės, kurie per dieną nueina mažiau – apie 6000 – 8000 žingsnių lygiai taip pat turi mažesnę tikimybę mirti anksčiau bei taip pat yra sveikesni už vaikštančius mažiau.

Mokslininkai pabrėžė, kad tyrimas atskleidė, kad svarbiausia yra išsikeltas tikslas, kurio norisi siekti. Taip išugdomas įprotis kasdien judėti fiziškai. O tai savaime duoda naudos sveikatai.

Parengta pagal Metro.co.uk informaciją