PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Rugsėjo 13 d. 10:45

​Penktadienis 13-oji – blogas ženklas?

Vilnius

pexels.com nuotr.

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


98780

Kodėl žmonės bijo Velnio dienos? Iš kur atsirado toks prietaras?

Populiariausia šios baimės atsiradimo versija – legenda apie prakeiksmą, susijusį su Tamplierių ordino nariams įvykdyta mirties bausme.

1307 metais, būtent 13 dieną ir penktadienį, prancūzų monarchas Pilypas IV Gražusis įsakė suimti ordino narius, apkaltintus erezija. Vėliau jie buvo kankinami, kai kurie nužudyti. Pagal padavimą ordino magistras prakeikė susirinkusius į bausmės vietą.

1980 metais buvo sukurtas amerikiečių filmas „Penktadienis, 13-oji“ apie maniaką žudiką. Filmas turėjo 10 tęsinių, kurių paskutinis pasirodė 2009 metais.

Kaip į šią dieną reaguoja įvairių šalių gyventojai?

Didžiojoje Britanijoje populiarus prietaras, kad negalima išplaukti į jūrą penktadienį, 13 dieną, o Ispanijoje ir Portugalijoje būtent ši diena laikoma sėkminga žvejams.

Labai atsargiai į skaičių 13 žiūri amerikiečiai. Ne kiekviename kino teatre surasite 13 kėdę ir ne kiekviename jų daugiaaukštyje yra 13 aukštas ir 13 butas.

Britai stengiasi tokią dieną neskirti operacijų ir nevaikščioti pas gydytojus.

Prancūzai vengia 13 žmonių kompanijos. Jei tokia susidaro, būtinai padengia stalą ir 14 svečiui. Kai kurių Europos šalių aviakompanijų lėktuvuose nėra 13 vietos.

Įdomu tai, kad Azijos šalyse nėra jokių prietarų, susijusių su 13 dienos penktadieniu.

Europoje ir JAV tokią dieną smarkiai padaugėja darbo psichiatrams ir psichologams. Beje, 13 dienos nesėkmių baimė turi net specialų medicininį pavadinimą: triskaidekafobia.

Egzistuoja daug versijų, kodėl 13 dienos penktadienis nuo seno laikomas nieko gero nežadančiu.

Sakoma, kad per 13 dienos penktadienį Adomas ir Ieva paragavę uždraustojo vaisiaus, Kainas nužudė Abelį, tryliktasis apaštalas Judas pasirodė besąs išdavikas, Kristus buvo nukryžiuotas penktadienį.

Kaip apsisaugoti nuo Velnio dienos nelaimių?

Vokiečių astrologė Nelly Baumann pataria visą dieną kruopščiai pasverti kiekvieną žodį, kurį rengiatės ištarti, nes žmonės bus neramesni, aikštingesni, lengviau įsižeidžiantys ir nervingi. Bet koks neatsargus žodis gali sukelti smarkų konfliktą.

„Ir meilės reikaluose reikia būti atsargiems visą dieną, – pataria astrologė. – Net švelnumus ir glamones geriau atidėti vėlesniam laikui, nes grės didesnis nesusipratimų ir konfliktų pavojus.“

Ankstesniais amžiais žmonės saugojosi Velnio dienos nelaimių prisirinkdami dobilų, stengdamiesi sutikti kaminkrėtį, pasikabindami česnakų pynes, pasistatydami troboje šakes ar kiškio koją, kad atbaidytų raganas, vengdavo pažvelgti į veidrodžius ir saugodavosi juodų katinų.

Įsidėmėkite: piktąsias dvasias, priėmusias žmogaus pavidalą, galima atpažinti pagal tai, kad jos nemeta šešėlio ir neatsispindi veidrodyje.

Ką patariama daryti šiuolaikiniam žmogui, kuris neramiai jaučiasi tokią dieną?

Tikrai nepakenktų apsilankyti bažnyčioje. Gerai būtų užsiimti organizmo valymu, išvykti su šeima į gamtą.

Stenkitės vengti konfliktų ir kontroliuoti visus savo veiksmus. Atsisakykite puotų ir išgertuvių, nes alkoholis darys ypač neigiamą poveikį organizmui.

Atsisakykite visko, kas sukelia jausmų audrą ir adrenalino antplūdį. Net siaubo filmų šį vakarą nepatartina žiūrėti, kad išvengtumėte naktinių košmarų.

Ką atneš ši diena, matysime.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png