Penki užsieniečiai bus teisiami dėl neteisėtų migrantų gabenimo

pexels-katrin-bolovtsova-6077326
Lietuva
Pexels.com
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Panevėžio prokurorai teismui perdavė penkias bylas dėl neteisėtų migrantų gabenimo per Lietuvos Respublikos teritoriją. Į teisiamųjų suolą sės Kubos Respublikos, Tadžikistano ir Estijos Respublikos piliečiai, bandę per Lietuvą į Vakarų Europą išgabenti 24 neteisėtus migrantus.

Kaip praneša Prokuratūra, kaltinamiesiems gresia iki 8 metų nelaisvės bei automobilių, kurių vertė nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų, konfiskavimas.

Tyrimo duomenimis, praėjusių metų spalio 8 dieną Zarasų rajone Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai sustabdė patikrinimui automobilį „Peugeot“ vokiškais registracijos numeriais. Paaiškėjo, kad 46 metų Kubos Respublikos pilietis, gyvenantis Lenkijoje, juo vežė tris savo tautiečius, neteisėtai į Lietuvą patekusius iš Baltarusijos.

Tą pačią dieną Rokiškio rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai stabdė automobilį „Seat Altea“. Automobilio vairuotojas iš pradžių nestojo, bandė važiuoti toliau. Galiausiai „Seat“ sustabdžius paaiškėjo, kodėl jį vairavęs 29 metų Tadžikistano pilietis vengė pareigūnų.
Automobilio salone sėdėjo 6 neteisėti migrantai, dar vienas buvo vežamas bagažinėje. Taip iš Latvijos Respublikos į Lenkiją per Lietuvą gabenti 6 Indijos Respublikos piliečiai bei vienas Afganistano Islamo Respublikos pilietis.

Lapkričio 1 dieną Pasvalio rajone Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai taip pat sustabdė automobilį „Mercedes Benz 212“, kurį vairavo 27 metų Estijos Respublikos pilietis. Paaiškėjo, kad jis iš Latvijos gabeno keturis neteisėtus migrantus – tris Sirijos Arabų Respublikos piliečius ir vieną iš Maroko Karalystės.

Lapkričio 4 dieną Panevėžio rajone automobilį „Audi A6 Avant“ sustabdė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai.

Prie vairo sėdėjo 46 metų Estijos Respublikos pilietis. Jo vairuojamu automobiliu vyko 4 asmenų šeima iš Afganistano Islamo Respublikos.

Netrukus nustatyta, kad Audi keleiviai – neteisėti migrantai, savavališkai pasišalinę iš Prieglobsčio prašytojų centro Latvijoje.

Vos prasidėjus lapkričio 29-ajai Panevėžio rajone patruliavęs Panevėžio AVPK ekipažas patikrino degalinėje sustojusį mikroautobusą „VW Caravelle“. Jį vairavo pilietybės neturintis 51 metų Estijos gyventojas. Kartu važiavo 6 Sirijos Arabų Respublikos piliečiai, savavališkai pasišalinę iš Latvijos prieglobsčio prašytojų centro.

Dėl kiekvieno neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną atvejo buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Baudžiamosios bylos perduotos nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.