Penki maisto produktai, kurie skatina plaukų augimą

Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Tai, kaip greitai auga plaukai ir kiek jie sveiki gali būti nulemti ne tik amžiaus ir bendros sveikatos, bet ir genetikos. Visgi, kai norite paspartinti plaukų augimą, galite šiek tiek pasukčiauti. Su maistu gaunami vitaminai ir mineralai yra svarbūs plaukų folikulų augimui. Subalansuota mityba gali padėti paskatinti plaukų augimą.

Migdolai

Šiuose riešutuose gausu vitamino E, omega-3 ir 6 riebalų rūgščių bei magnio. Papildykite savo mitybą puodeliu migdolų per dieną. Jie maitina plaukų folikulus ir skatina sveikų bei tankių plaukų augimą.

Avokadas
Avokadai naudojami ne tik maisto gamyboje, bet ir ruošiant kremus plaukams. Avokadas gali užkirsti kelią plaukų slinkimui ir skatinti stiprių plaukų augimą. Šis vaisius yra vitamino E ir kalogeno bei elastino gamybą skatinančių riebalų rugščių šaltinis.

Kiaušiniai
Kiaušiniuose yra ir omega-3 riebalų rūgščių ir biotino. Atkreipkite dėmesį į tai, kad plaukai ilgėja ir greičiau auga nuo kiaušinio trynio, o ne baltymo. Kiaušinis padeda prisotinti folikulus reikalingais vitaminais ir mineralais.

Lašiša
Ši riebi žuvis yra būtina sveikai ir subalansuotai mitybai. Lašišoje gausu omega-3 riebalų rūhščių, kurios skatina plaukų augimą, didina jų žvilgesį ir stiprumą.

Austrės

Austrėse gausu cinko – pagrindinio elemento, kuris padeda padaryti galvos odą sveiką ir apsaugo nuo plaukų slinkimo. Austrėse cinko yra mažomis, bet sveikomis porcijomis, todėl jo nepadauginsite.