Penki kauniečiai kaltinami organizavę šešėlinę prekybą akcizais neapmokestinamomis prekėmis

7446_6763c0118b7315266fc5691bc223b4e3
Kaunas
Kauno AVPK nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno kriminalistai lapkričio pabaigoje išaiškino šešėlinėje rinkoje veikiančius penkis asmenis. Atlikus kratas, pas įtariamuosius rasta tūkstančiai alkoholinių gėrimų butelių, šimtai elektroninių cigarečių ir kitų neteisėtai laikomų daiktų.

Kaip praneša Kauno policija, tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos, jog 1959 ir 1976 metų gimimo vyras ir moteris galimai disponuoja dideliu kiekiu akcizais apmokestinamų prekių – alkoholiais gėrimais.

Tyrimo metu pareigūnai nustatė, jog alkoholinius gėrimus iš Italijos užsakė ir už juos sumokėjo 1979 metais gimęs vyras, o jo bendrininkas iš tarptautinių krovinių pervežimo paslaugas teikiančios įmonės užsakė pervežimo paslaugas į Lietuvą.

Lapkričio pabaigoje Kaune atlikus kratas, paimta daugiau nei 5 000 vienetų butelių ir kitų talpų su alkoholiniais gėrimais be Lietuvos banderolių, 740 vienetų elektroninių cigarečių, 28 vienetai šaudmenų, 4 suktinės su neaiškios kilmės medžiagomis bei daugiau nei 40 tūkst. eurų.

Įtarimai pareikšti keturiems vyrams bei moteriai. Minėti Kauno miesto gyventojai policijos pareigūnams nebuvo anksčiau žinomi.

Už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis asmenims gresia bauda arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.