Sportas2020 m. Rugsėjo 20 d. 20:17

Pavykęs M.Schillerio debiutas LKL – „Žalgiris“ sutalžė „Šiaulius“

BC Žalgiris Kaunas nuotr.

146505

Martino Schillerio debiutas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pavyko – naujojo vyriausiojo trenerio vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ šalies čempionų titulo gynybą pradėjo 89:56 (23:21, 22:11, 24:7, 20:18) sutriuškindamas „Šiaulius“.

Čempionų taurę ir žiedus už praėjusį sezoną prieš rungtynes atsiėmę žalgiriečiai su Antano Sireikos auklėtiniais vargo turėjo tik maždaug pusantro kėlinio.

Solidžiai rungtyniavusio legionieriaus Ryano Andersono vedami šiauliečiai pirmajame ketvirtyje kurį laiką pirmavo, o „Žalgiris“ rezultatą persvėrė tik po kelių Artūro Milaknio tritaškių – 23:21.

Antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes „Šiauliai“ atsiliko tik 25:28, bet tuomet „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir iki ilgosios pertraukos pabėgo dviženkliu skirtumu – 45:32.

Galutinai į visus klausimus buvo atsakyta trečiajame kėlinyje, kuriame Lietuvos čempionų gynyba tiesiog užgniaužė „Šiaulių“ puolimą.

A.Sireikos vyrai per 10 minučių pelnė vos 7 taškus, o baudos aikštelėje su Joffrey Lauvergne'u ir Augustine'u Rubitu dominavę kauniečiai ėmė triuškinti varžovus – 69:38.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Šiauliai“ dar žybtelėjo spurtu 12:4, bet įtakos rungtynių baigčiai tai jau neturėjo – „Žalgiris“ dar labiau padidino savo pranašumą, kuris vienu metu siekė net 36 taškus, ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Kauniečių gretose taškus pelnė visi 12 registruotų žaidėjų, o solidžiausiai atrodė J.Lauvergne'as, kuris iš 16 taškų net 12 pelnė šešiais dėjimais į krepšį.

Solidžiai atrodė ir „Žalgirio“ tolišaudė artilerija – kauniečiai pataikė 13 tolimų metimų iš 33 (39,4 proc.). Po keturis tritaškius įskraidino A.Milaknis ir Marius Grigonis.

M.Schillerio sprendimu LKL starte už dvyliktuko ribos liko Marekas Blaževičius ir Karolis Lukošiūnas.

„Šiaulių“ gretose debiutavo ir tris minutes ant parketo praleido galimai aukščiausias lietuvis istorijoje – Jonas Paukštė. Visgi 224 cm ūgio bokštas niekuo pasižymėti nespėjo.

Vienintelis nuo „Šiaulių“ suolo taip ir nepakilęs žaidėjas – Sethas LeDay, praėjusį sezoną „Žalgiryje“ žaidusio Zacho LeDay brolis.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne'as 16 (8/10 dvit., 8 atk. kam., 24 naud. bal.), Artūras Milaknis (4/7 trit.) ir Marius Grigonis (4/4 trit., 4 rez. perd.) po 12, Lukas Lekavičius po 9, Thomasas Walkupas (6 rez. perd.) ir Augustine'as Rubitas (4/4 dvit.) po 8, Nigelis Hayesas 7 (1/5 trit.), Paulius Jankūnas (7 atk. kam., 4 rez. perd., 15 naud. bal.) ir Martinas Gebenas (9 atk. kam.) po 4, Steve'as Vasturia, Tomas Dimša (1/5 trit.) ir Rokas Jokubaitis po 3.

„Šiauliai“: Andy Van Vlietas 14, Ryanas Andersonas 13 (10 atk. kam.), Aurimas Urbonas 10, Elvaras Fridrikssonas 9.