REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas naujo2022 m. Lapkričio 15 d. 17:36

Pavarų dėžės alyvos naudojimas, jos keitimas ir kiti svarbiausi patarimai

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


251368

Pavarų dėžės alyva nuolat dirba, kad užtikrintų sistemos maksimalią veiklą, tačiau, kaip ir daugumą tepalų, jos efektyvumas ilgainiui mažėja. Šiame vadove galite sužinoti, kada, kaip ir kodėl reikia pasirūpinti pavarų dėžės alyva bei tokiu būdu apsisaugoti nuo nenumatytų išlaidų ateityje.

Kas yra pavarų dėžės alyva?

Pavarų dėžės alyva yra specialiai sukurta automobilių, sunkvežimių ir (tam tikrų) pramoninių mašinų sklandžiam transmisijos darbui ir diferencialams. Ji pasižymi dideliu klampumu, kad būtų lengvai paskirstoma ir galėtų užtikrinti maksimalią pagrindinių judančių dalių apsaugą.

Kam yra naudojama pavarų dėžės alyva?

Pavarų dėžės alyva yra skirta apsaugoti nuo susidėvėjimo ir karščio pažeidimų gyvybiškai svarbias automobilio sistemas, pavyzdžiui, guolius varančiose ašyse, diferencialus ir pramonines pavarų dėžes.

7450 etaplius.lt - 2 .jpg

Pavarų alyvos vaizdas paimtas iš autodoc.lt

Kada ir kokią pavarų dėžės alyvą naudoti?

Pavarų dėžės alyvos yra skirstomos pagal bendrą našumą, o GL-4 ir GL-5 klasės alyvos yra labiausiai paplitusios rinkoje. Daugumai automobilių yra reikalinga GL-4 pavarų dėžės alyva, tuo tarpu sunkiasvoriams automobiliams, pavyzdžiui, sunkvežimiams ir sportiniams automobiliams, gali prireikti GL-5 pavarų alyvos.

Svarbu paminėti, kad netinkamas alyvos naudojimas, pavyzdžiui, tepant variklio alyvą pavarų dėžei, galima sukelti svarbių pavarų dėžės komponentų koroziją, įbrėžimus ir įdubimus. Norint sužinoti, kokią alyvą reikėtų naudoti būtent jūsų transporto priemonei, užtenka patikrinti automobilio naudojima vadovą ir taip būsite užtikrinti, kad pasirinksite jums tinkamiausią produktą.

Kaip dažnai reikia keisti pavarų dėžės alyvą?

Paprasčiausias būdas sužinoti, kada reikėtų keisti pavarų dėžės alyvą, yra rasti naudotojo vadovą ir vadovautis jame pateikta informacija. Visgi, jei vadovo neturite, galite vadovautis šiomis gairėmis: vairuojant automobilį įprastomis sąlygomis, pavarų dėžės alyvą rekomenduojama keisti kas 48 000–80 000 km su automatine pavarų dėže ir kas 96 000–160 000 km turintiems mechaninę pavarų dėžę. Jei reguliariai naudojate savo automobilį sunkiomis sąlygomis, pvz., naudojate priekabą ar neretai turite išvykas į mišką, pavarų dėžės alyvą rekomenduojama keisti kas 25 000 km.

Kokie ženklai rodo, kad reikia keisti pavarų dėžės alyvą?

Perjungdami pavaras atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiate transmisiją - ar pavaros lengvai persimeta, o gal jaučiasi pasipriešinimas? Keistas svilimo kvapas, švilpimo ar brūžinimo garsai taip pat nurodo, kad jau laikas pakeisti pavarų dėžės alyvą.

Kas atsitiks, jei nepakeisite pavarų dėžės alyvos?

Pavarų dėžės alyvos efektyvumas laikui bėgant mažėja - trintis nušlifuoja judančias dalis, o mažytės metalo dalelės lėtai kaupiasi pavarų dėžės alyvoje. Šie veiksniai ilgainiui pablogina pavarų dėžės alyvos tepimo savybes, todėl jei pavarų dėžės alyva nebus išleidžiama ir periodiškai keičiama, sutrumpės transmisijos tarnavimo laikas.

Jei vėluojate pakeisti pavarų dėžės alyvą, didėja tikimybė, jog prastės transmisija ar kitos automobilio sistemos, o tai gali reikšti, kad ateityje teks skirti papildomų lėšų automobilio remontui.

Pavarų dėžės alyva padeda apsaugoti judančias dalis sumažindama trintį bei pernešdama nuo jų šilumą - reguliariai ja rūpinantis ne tik prailginsite automobilio naudojimo laiką, tačiau taip pat išvengsite brangaus remonto ateityje. Sužinokite jau dabar, kokią alyvą reikėtų naudoti jūsų automobiliui, ir toliau mėgaukites sklandžiomis kelionėmis be rūpesčių.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA