Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
G. Streikauskaitės, A. Tomenko ir S. Jankausko nuotr.
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
Paženklintas negailestingais vasaros karščiais nuaidėjo, nuplasnojo tradicinis Paukščių festivalis – pati didžiausia šventė Kaišiadoryse, kurią rengia ir remia nemažas būrys organizatorių, padėjėjų bei rėmėjų. Šventė, kuri pretenduoja „įsipaišyti“ į originalių šalies masinių renginių žemėlapį ir tapti mūsų rajono pramoginių švenčių vizitine kortele – panašiai, kaip Žagarės vyšnių festivalis, kiti. Kaip ir ankstesnių metų Paukščių festivaliuose, taip ir šiemetiniame renginių ir užsiėmimų pakako pačių įvairiausių pomėgių žmonėms. Tad tie, kurie neišsigando kaitros ir su šeimomis ar svečiais atžingsniavo iki miško estrados, turėjo iš ko pasirinkti, kaip praleisti laiką.
PAGRINDINIS VAIDMUO – PAUKŠČIAMS
Kaip ir dera tokio pavadinimo renginiui, pagrindinis vaidmuo teko paukščiams ir viskas, kas su jais susiję. Veikė net Paukščių akademija! Pasiryžusiems tapti jos „studentais“ parodytas spektaklis „Kvaila žąsis“, kurį atvežė jau antrą kartą Kaišiadoryse viešintis lėlių teatras „ČIŽ“. Vyresnieji grožėjosi fotoparoda „Paukščiai Kaišiadorių rajone“, kurioje žvilgsnį traukė viena už kitą įdomesnės ir meniškesnės mūsų pamėgtų fotomeistrų Giedrės Streikauskaitės, Ričardo Grigo, Andrejaus Tomenko bei Nikolajaus Surinino nuotraukos. Beje, mėgstantiems fotografiją akademija surengė dar vieną parodą „Kaišiadorys švenčia“, kurios nuotraukos vertė pasidžiaugti ir prisiminti tas akimirkas, kai buvome kartu ir visiems buvo linksma. Kadangi paukščiai – ne tik grožis, romantika, bet ir produkcijos žaliava (pamėginkite virtuvėje išsiversti be kiaušinių), mėgstantiems gaminti, o gal – tik valgyti – buvo įdomu dalyvauti diskusijoje „Istorinė Lietuvos gastronomija iki bulvės“. Smagią pramogą dovanojo arboristas Arnas Švelnikas bei Lietuvos arboristų asociacija, pakvietę pasidairyti į šventę iš paukščio skrydžio. Nors ir buvo karšta, daugelis neatsispyrė pagundai pamatyti „Ugnies gaidžio“ tramdytojų programą bei sužaisti jau legendiniu tapusį Kaišiadorių turizmo ir verslo informaciniame centre gimusį žaidimą EIKIRTU. Žmogus – irgi tarsi paukštis: išskrenda iš gimtojo lizdo, pasidairo į svečius kraštus ir – kartais sugrįžta. Susitikti su kraštiečiais, šventės proga sugrįžusiais į gimtinę, buvo proga taip pat mūsų kraštiečio žurnalisto Aurimo Perednio moderuojamoje diskusijoje „Sugrįžę paukščiai“, kurioje dalyvavo Mantas Katinas, Donatas Malinauskas, Jurgita Butkevičienė, Antanas Bernatonis ir Evaldas Klimas. Su paukščiais festivalyje susijusios ir kitos veiklos – juk jei ne vištos (kas drįstų tvirtinti, kad jos – ne paukščiai?) ir jų kiaušiniai, Kaišiadoryse nebūtų įvykęs Lietuvos III šakočių kepimo čempionatas, apie kurį „Atspindžiuose“ jau rašėme!
IR PRAMOGAVOME, IR KŪRėME
Meniškos sielos rinkosi kūrybinėse dirbtuvėse „Paukšteliai“, kur vieni spalvino paukščius, kiti kepė gaidelius, gamino paukščiukus, net piešė juos ant kūno! Mėgstantys judesį bei aktyvias pramogas dalyvavo varžybose „Taiklioji akis“, „Paukščių medžioklė“ ar bent žaidė „aklą“ vištą. Netrūko norinčių dalyvauti jau pažįstamose rungtyse. Net buvo pagerintas kiaušinių metimo čempionato „Pagauk nesudaužytą“ rekordas – Kipras Vaičius ir Justas Žilinskas sveikut sveikutėlį kiaušinį sugavo 36,15 m atstumu. Jiems šiame čempionate ir atiteko pirmoji vieta. Antri liko Egidijus Žagaras su Ieva Kalvinskaite (24,13 m), treti – Julius Mikalauskas ir Karolis Navickas (23,46 m). o štai Kiaušinių ruletės prizus kaišiadoriečiams teko dalintis su miesto svečiais. I vietą laimėjo Sigita Malijauskienė iš Trakų, III – Gedeminas Barčauskas iš Kauno. Tačiau iškeliavusių prizų negaila – svarbu, kad Paukščių festivalyje turime dalyvių iš kitų šalies vietovių. Užtat dar dvi prizinės vietos atiteko mūsų rajono gyventojams – II vieta pripažinta Žilvinui Ceslevičiui, III – Giedriui Tamučiui. „Bėgime su kiaušiniais“ buvo sunku varžytis su Lietuvos rekordininku 400 metrų bėgime su barjerais vilniečiu Silvestru Guogiu, jam I vieta ir atiteko, II vietą užėmė Aušra Taparauskienė, trečioji atbėgo Palomenės pagrindinės mokyklos šeštokė Augustė Černiauskaitė. Didžiulės aistros virė ir tarp Auksinio kiaušinio ieškojusių komandų. Kol vieni varžėsi dėl prizų, kiti tiesiog pramogavo – vaikai smagiai šokinėjo ant pripučiamų įrenginių, vyresni, panorę bent trumpam pasijusti paukščiais, kilo į aukštybes oro balionu.
UŽREGISTRUOTAS REKORDAS
Festivalis įeis ir į istoriją:jame naują Lietuvos rekordą pasiekė „KG Group”, kurių vienas atstovų yra Kaišiadorių paukštynas. Buvo pagamintas specialus Lietuvos žemėlapio formos padėklas, ant kurio iš keptos vištienos bei šviežių daržovių atkartotas pats žemėlapis, jo plotis siekė beveik 5 metrus, o ilgis – 4 metrus. Rekordui pasiekti bendrai panaudota 530 kg produkcijos: 350 kg marinuotos vištienos, 130 kg šviežių daržovių bei 50 kg padažo. Iš viso ant grilio iškepta ir žemėlapiui suformuoti panaudota 8000 vištienos gabaliukų. Pasigrožėję neeiliniu reginiu festivalio dalyviai jį skaniai sukirto. Beje, rekordas patiko ne visiems: į redakciją paskambinusi kaišiadorietė sakė, jog tokiu būdu siekti rekordo, jos nuomone, nėra nei etiška, nei estetiška. Pasak moters, savaime nėra malonu žiūrėti, kaip visi puola valgyti „Lietuvos“, kaišiadorietė mano jog galėjo būti pasirinktas kitas objektas, kaip, pavyzdžiui, ankstesniais metais panašiai sudėliota višta. Tačiau – kiek žmonių, tiek nuomonių...
ĮDOMIOS PAŽINTYS
Paukščių festivalis praturtino ir artimesne pažintimi su žinomomis įstaigomis ir organizacijomis. KASP 2R 208 lengvoji pėstininkų kuopa renginio metu pristatė Krašto apsaugos savanorių pajėgas, surengė estafetės rungtį, persikėlimo per kliūtį su virve rungtį, pademonstravo turimą kuopos ginkluotę ir ekipuotę. Įvairiose karių organizuotose rungtyse dalyvavo daugybė kaišiadoriečių bei miesto svečių. Su savo veikla iš arčiau susipažinti kvietė Kaišiadorių rajono Visuomenės sveikatos biuras, Kauno apskrities vyriausias policijos komisariatas, Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, Kaišiadorių savanorių gelbėtojų asociacija. Daugelis pirmą kartą gavo prisiliesti prie taktilinių knygų, praplėtė savo žinias apie Brailio raštą – visa tai demonstravo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Ir mažų, ir suaugusiųjų dėmesio sulaukė gyvų paukščių paroda. Beje, pažintinė veikla vyko dar gerokai prieš festivalio pradžią: rytą entuziastai buvo pakviesti su ornitologais stebėti jūrinių erelių buveinių bei susipažinti su paukščių žiedavimo įpatumais. Festivalį nuotaikingai vedė Valentas Pilionis, renginį savo pasirodymais papuošė Kaišiadorių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, Algirdo Brazausko gimnazijos šokėjos ir būgnininkė Fausta. Vakarop visų (daugiausiai, žinoma, jaunimo) dar laukė įspūdingas koncertas su žinomomis grupėmis bei atlikėjas ir diskoteka.
KAM TARTI AČIŪ
Šią spalvingą šventę surengė organizatoriai bei jų partneriai: Kaišiadorių rajono savivaldybė Kaišiadorių kultūros centras, Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centras, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras, Žaslių kultūros centras, Žaslių tradicinių amatų centras, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Meno mokykla, Kaišiadorių miesto seniūnija, „Medžių priežiūros paslaugos“, sodybos „Laukysta“ ir „Gyvas kalnas“, Lietuvos veislinių paukščių augintojų asociacija, Kaišiadorių technologijų ir verslo mokykla, Kaišiadorių muziejus, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Gamtosaugos projektų vystymo fondas, Kauno PGV Kaišiadorių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, VšĮ „Voluntarius LT“ ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga. Pagrindiniai šventės rėmėjai – AB Kaišiadorių paukštynas bei Pramogų ir konferencijų centras „Pas Radvilą“ (UAB „Aradva“). Taip pat šventę lėšomis, produkcija, veikla parėmė UAB „Dinapolis“, UAB „7 verslai“, UAB „Savingė“, UAB „Gudobelė“, UAB „Divenda“, UAB „Rimsigna“, LEMoNA electronics, UAB „ESD baldai“, Mariaus Steponavičiaus paukščių ūkis, G.Kanaševičiaus PĮ „Desė“, Lietuvos ūkininkų sąjungos Kaišiadorių skyrius, UAB „Kaišiadorių butų ūkis“, MB „Ingvera“, KG Group, Mineralinis vanduo „Suliko“, Moters sveikatos centro vadovė Rita Gliaudelienė, UAB „Juara“, žiniasklaidos priemonės „Kaisiadorieciams.lt“, „Atspindžiai“ ir „Kaišiadorių aidai“, KASP Kaišiadorių 208 lengvoji pėstininkų kuopa, Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, Lietuvos arboristų asociacija, Kaišiadorių savanorių gelbėtojų asociacija. Visiems jiems – nuoširdus ačiū. o mes, prisimindami Paukščių festivalio devizą, būkim laisvi kaip paukščiai ir džiaukimės vasara!