Patikima technika ugniagesiams būtina

Patikima technika ugniagesiams būtina
Utena
Ignalinos r. sav. nuotr.
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ignalinos rajono merą Justą Rasiką ir Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorę  Jūratę Balinskienę Naujojo Daugėliškio seniūnijos kieme pasitiko Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Mirekas Polita, Naujojo Daugėliškio ugniagesių komandos skyrininkas Petras Paukštė ir visi čia dirbantys ugniagesiai. Pagaliau atsirado laiko drauge pasidžiaugti šiais metais sustiprėjusia rajono ugniagesių komandų materialine baze: nuo naujų darbo drabužių iki atnaujinto autoūkio.

Kaip pasakojo Mirekas Polita, savivaldybei skyrus lėšų gaisriniam automobiliui įsigyti, dar 2020 metų pabaigoje vykdytas pirkimas, bet dėl užtrukusių  pirkimo procedūrų ir dėl Covid 19 plitimo, gaisrinis automobilis IVECO pristatytas į Naująjį Daugėliškį tik šių metų kovo pabaigoje. Automobilis pirktas be įrangos, todėl turimai įrangai (radijo stočiai, ištraukiamoms  kopėčioms, kvėpavimo organų apsaugos aparatams, gaisrinėms žarnoms ir kitai gelbėjimo įrangai) reikėjo sumontuoti tvirtinimus, laikiklius, lentynas. Visus įrangos montavimo darbus atliko patys ugniagesiai gelbėtojai.

Automobilis padidinto pravažumo su visų varomų ratų pavara, cisternoje – 2,4 kub. m vandens, siurblio našumas – 1 600 litrų per minutę (esant 8 atmosferų  slėgiui). Automobilis ne naujas, bet į senąjį rusišką „Gaz 66“, pagamintą 1985 m., kuris  dar ir šiandien stovi kieme, ugniagesiai jau ir pažiūrėti nenori. Nuo gegužės mėnesio IVECO kovinėje parengtyje ir patikimai tarnauja. Ir penktadienį šis automobilis skubėjo į Petriškę, kur kilo gaisras gyvenamajame name.

Naujojo Daugėliškio ugniagesiai yra daugiausiai išvykstanti į įvykius  (gaisrus ir gelbėjimo darbus) komanda. Pagal iškvietimus daugėliškiečiai vyksta į Ignaliną, Ignalinos, Ceikinių, Naujojo Daugėliškio, Rimšės, Didžiasalio seniūnijų kaimus, todėl modernesnis, greitesnis, mažesnėmis  degalų sąnaudomis pasižymintis automobilis komandai buvo tiesiog būtinas.

Su geresne, patikimesne technika ir ugniagesiai jaučiasi galintys operatyviau, geriau atlikti jiems patikėtus darbus. Automobilio  ergonomines savybes neatsispyrė išbandyti ir rajono vadovai.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas kartu su ugniagesiais pasidžiaugęs sukomplektuotu ir patikimu  automobiliu,  linkėjo vyrams sveikatos, pažadėjo ir ateityje stiprinti ugniagesių komandų materialinę bazę, nes nuo to didžia dalimi priklauso, kiek turto, neretai ir žmonių gyvybių, pavyksta ištraukti iš visa naikinančių ugnies nagų.

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė juokavo, kad laike, kai visiems linkima darbo, ji norėtų palinkėti ugniagesiams tiesiog būti tarnyboje ir... nedirbti. Na, kad nelaimių, kurios priverčia ugniagesius skubėti į gelbėjimo darbus, būtų kuo mažiau.

Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Mirekas Polita patikino, kad Naujojo Daugėliškio ugniagesių komandoje dirba tikrai atsakingi, sumanūs ugniagesiai. Labiausiai gyrė šios komandos skyrininką Petrą Paukštę, ugniagesio tarnystę einantį jau 46-tus metus: 16 metų Petras dirbo tuometinėje tarybinio ūkio ugniagesių komandoje, o jau 30 metų – Ignalinos rajono priešgaisrinėje tarnyboje. Ugniagesys veteranas šiemet ketina perduoti savo pareigas jaunesniems.

Tokių jau dabar yra Naujojo Daugėliškio ugniagesių komandoje. Jie visų vardu dėkojo ir rajono vadovams, ir savo viršininkui už parodytą dėmesį, rūpinimąsi ugniagesių darbo sąlygomis.

Ignalinos rajono sav. inf.