Aktualijos2023 m. Rugpjūčio 9 d. 18:42

Pasveikintos sportininkės, iškovojusios medalius Europos ir pasaulio čempionatuose

Šiauliai

Savivaldybės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybės inf.

275114

2023-čiųjų metų vasara buvo ypač sėkminga Šiaulių miesto sportininkėms: Rūtai Mažunavičiūtei, Gretai Kalinauskaitei ir Miglei Misiulytei. Merginos rodė puikius rezultatus Europos ir pasaulio čempionatuose, taip garsino Šiaulių miesto vardą visame pasaulyje.

Sportininkes ir jų trenerius pasitikęs vicemeras Justinas Švėgžda džiaugėsi, kad šie pasiekimai garsina Šiaulius.

„Šiandien visi galime didžiuotis savo jaunomis sportininkėmis, kurios pasiekė pergales ir iškovojo medalius tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose. Jų atsidavimas ir įgūdžiai ne tik atneša mūsų miestui garbę, bet ir įkvepia pradedančiuosius sportininkus. Sveikiname, merginos, pademonstravus sunkaus darbo ir ryžto esmę ir dėkojame už tai, kad mūsų miestas ryškiai sužibėjo pasaulinėje arenoje“, – sveikinimo žodį tarė vicemeras J. Švėgžda.

Šiaulietė Rūta Mažunavičiūtė kartu su kolega iš Elektrėnų tapo Europos jaunimo buriavimo čempionais!

Balatonfiurede, Vengrijoje, liepos 9–13 d. vyko 2023 m. Atviros Europos jaunimo buriavimo RS Feva jachtų klasės čempionatas, kuriame Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ sportininkė Rūta Mažunavičiūtė ir Tauras Kurlinkas (Elektrėnai) tapo bendros įskaitos ir MIX grupės nugalėtojais.

Pasaulio RS Feva buriavimo čempionate, liepos 24–28 d. vykusiame Italijos mieste Folonikoje, Šiaulių buriuotojos Rūtos Mažunavičiūtės ir Nojaus Volungevičiaus (Elektrėnų SC ir NBA „Poseidonas“) dvejetas bendroje įskaitoje užėmė 3 vietą tarp 210 įgulų (14 šalių), MIX įskaitoje užėmė 2 vietą tarp 42 įgulų (11 šalių).

Buriuotoja Greta Kalinauskaitė triumfavo merginų įskaitoje

Buriuotoja Greta Kalinauskaitė triumfavo pasaulio RS Tera PRO Class jachtų klasės buriavimo čempionato varžybose, merginų įskaitoje užėmė 1 vietą, bendroje įskaitoje užimta 3 vieta (23 dalyviai, 6 šalys).

Abi talentingas merginas ruošia trenerė Irutė Žičkuvienė.

Šiaulietė Miglė Misiulytė iškovojo medalius kiokušin karatė čempionatuose

Šiaulietė Miglė Misiulytė Europos kiokušin karatė jaunimo čempionate iškovojo net du bronzos medalius. Europos karatė U20 čempionate, birželio 24–25 d. vykusiame Vengrijoje, Debreceno mieste, Miglė iškovojo dvi trečias vietas Kata ir Kumite rungtyse. Šiaulietė sportuoja Šiaulių TORI kiokušin klube, ją treniruoja Andrius Macijauskas.

Šiaulių miesto savivaldybės sporto skyriaus vyr. specialistė Indrė Bubelytė, susitikime su sportininkėmis, neslėpė džiaugsmo dėl pasiekimų koviniame sporte – kiokušin karatė, tokie medaliai į Šiaulius sugrįžta rečiau, visgi specialistė įsitikinusi – artimiausiu metu jų tik daugės.

„Sporto skyrius ir visa Šiaulių miesto sporto bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi, kad mūsų mieste stipriai į priekį žengia ir medalius Lietuvai pelno merginos, ypač koviniame sporte. Buriavimo sporto tradicijos Šiauliuose yra gilios ir pasiekimais buriuotojai mus džiugina beveik kasmet, o kiokušin karatė medaliai Europos jaunimo čempionate, kuriuos iškovojo „Tori“ karatė sporto klubo atletė Miglė Misiulytė, yra ilgai laukti, nes paskutinį kartą šiauliečiai iš tokio lygio varžybų grįžo su apdovanojimais dar prieš Covid pandemiją“, – sakė Sporto skyriaus vyr. specialistė I. Bubelytė.

Šiaulių miesto savivaldybėje sportininkėms ir jų treneriams įteikti marškinėliai su Šiaulių miesto simbolika. Šio tipo marškinėliai įteikiami už aukščiausius pasiekimus sporto srityje.