EtapliusŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė

286912

Šiandien Šiaulių miesto meras priėmė ir pasveikino geriausius Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ plaukikus – Daną Rapšį ir Patriciją Geriksonaitę. Šiaulių miesto geriausiųjų sportininkų renginyje negalėjusiems dalyvauti sportininkams Artūras Visockas įteikė geriausiojo sportininko ir jaunosios talentės apdovanojimus.

Priėmimo metu miesto meras pasidžiaugė, kad geriausi Lietuvos sportininkai renkasi Šiaulius, pažymėjo, kad tokie sprendimai priimami ne tik dėl puikių trenerių, bet ir dėl glaudaus ryšio su Lietuvos plaukimo federacija. Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ dar prieš keletą metų inicijavo sustiprintą jaunųjų sportininkų rengimo programą, kurią dalinai finansavo federacija, ši programa tęsiama iki šiol.

Danas Rapšys ir Patricija Geriksonaitė buvo išvykę į Lietuvos plaukimo čempionatą ir negalėjo dalyvauti Šiaulių miesto geriausiųjų sportininkų apdovanojimų vakare. Todėl meras Artūras Visockas sportininkams įteikė apdovanojimus asmeniškai.

A. Visockas taip pat įteikė sportininkams simbolines miesto dovanas. Sportininkams už aukštus sportinius pasiekimus, o tai pat ir treneriams, miestas skiria pinigines premijas.

Danas tapo pirmuoju lietuviu, užsitikrinusiu bilietą į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes – normatyvus plaukikas įvykdė dvejose rungtyse. Pasaulio čempionate užėmė 17-ą ir 32-ą vietas bei užfiksavo asmeninį rekordą. Europos plaukimo 25 metrų baseino čempionate Danas iškovojo sidabro ir du bronzos apdovanojimus.

Patricija Europos jaunimo plaukimo čempionate, estafetėje 4x100 metrų laisvu stiliumi užėmė 6 vietą, Pasaulio jaunimo čempionatas, estafetėje 4x100 m laisvu stiliumi pasiekė 5 vietą.

Lietuvos plaukimo čempionate, kuris vyko Druskininkuose 2023 m. gruodžio 14-16 d., Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ plaukikas Danas Rapšys tapo geriausiu varžybų plaukiku iškovojęs čempiono titulus 200 m ir 100 m kompleksiniuose plaukimuose, 100 m laisvu stiliumi ir 100 m peteliške plaukimuose, taip pat mišrioje estafetė 4 po 100 m kompleksiniu plaukimu, kurią sudarė šiauliečiai: Emilija Pociūtė ir Guoda Tručinskaitė (merginų trenerė Dovilė Pocienė), Ainis Želionis ir Danas Rapšys (treneriai Paulius Povilionis, Ina Paipelienė).

Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ užėmė pirmą vietą tarp dešimties Lietuvos komandų.