PRAMOGOS
Sportas2021 m. Gruodžio 18 d. 16:08

Pasveikinti Lietuvos jėgos trikovės ir štangos spaudimo čempionatų prizininkai iš Radviliškio

Šiauliai

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt

227833

Radviliškio rajono savivaldybėje pagerbti sportininkai, 2021 m. gruodžio 4–5 d. Kuršėnuose vykusiame Lietuvos jėgos trikovės čempionate ir Lietuvos štangos spaudimo čempionate iškovoję reikšmingų pergalių ir į Radviliškio rajoną parvežę devynis aukso, du sidabro ir du bronzos medalius.

Į susitikimą su Radviliškio rajono savivaldybės meru atėję Laurynas Šaulis, Neda Pabilionytė ir Tadas Grimaila bei treneris Dalis Lapašinskas pasidalijo įspūdžiais iš vykusių čempionatų, pasidžiaugė laimėjimais ir ateities planais. Merui pasidomėjus, kuo šiuo metu gyvena sportininkai, D. Lapšinskas sukritikavo Radviliškio rajono savivaldybės sportininkų ir trenerių skatinimo tvarkos aprašą, kurio pakeitimus neseniai patvirtino Radviliškio rajono savivaldybės taryba, ir pateikė kelis pasiūlymus dėl sportininkų ir trenerių skatinimo galimybių. Susitikime dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyriaus vedėjas Aivaras Vasiliauskas paragintas dar kartą susitikti su sporto klubų vadovais, treneriais ir pasikalbėti apie savivaldybės sportininkų ir trenerių skatinimo tvarką.

Meras pasidžiaugė, kad jau žengti pirmieji žingsniai ir įkurtas šių sporto šakų sportininkus vienijantis klubas. „Girdėjau, kad jau įregistruotas ir klubas, taip bus žymiai lengviau kreiptis dėl paramos, nes šiuo metu sportininkams skirta parama vis dar labai vangiai naudojamasi“, – sakė jis.

Susitikimo pabaigoje meras įteikė sportininkams atminimo dovanas, padėkojo jiems už Radviliškio vardo garsinimą ir palinkėjo jiems gražių pergalių ir ateityje.

Kuršėnuose vykusiame Lietuvos jėgos trikovės čempionate moterų jaunimo grupėje (pritūpimo veiksme -120 kg, spaudimo veiksme - 70 kg, atkėlimo veiksme -135 kg) svorio kategorijoje iki 76 kg keturis aukso medalius iškovojo Neda Pabilionytė. Iš viso Neda surinko 325 kg. Sportininkė tapo nugalėtoja ir absoliučioje jaunimo grupės įskaitoje.

Suaugusiųjų grupėje Laurynas Šaulis (svorio kategorija iki 59 kg) iškovojo du aukso ir du sidabro medalius (pritūpimo veiksme 155 kg - antra vieta, spaudimo veiksme 112.5 kg - pirma vieta, atkėlimo veiksme 170 kg -pirma vieta). Iš viso sportininkas surinko 427,5 kg ir iškovojo antrą vietą.

Svorio kategorijoje iki 74 kg susirinko stipriausi sportininkai. Vyko labai atkakli kova, kurioje nugalėjo Gintaras Blėdis, iš viso trikovės rungtyje surinkęs 650 kg ir įvykdęs sporto meistro normatyvą (pritūpimo veiksme 255 kg - pirma vieta, spaudimo veiksme 175 kg - antra vieta, atkėlimo veiksme 225 kg - trečia vieta). Absoliučioje įskaitoje suaugusiųjų grupėje sportininkas iškovojo antrą vietą.

Komandinėje įskaitoje Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro komanda užėmė antrą vietą.

Gruodžio 5 dieną vykusiame Lietuvos štangos spaudimo čempionate radviliškiečiai taip pat sėkmingai pasirodė. Jaunimo grupėje Neda Pabilionytė išspaudė 70 kg štangą ir iškovojo pirmą vietą svorio kategorijoje iki 76 kg. Suaugusiųjų grupėje sidabro medalį iškovojo Gintaras Blėdis, išspaudęs 175 kg štangą svorio kategorijoje iki 74 kg ir įvykdęs sporto meistro normatyvą. Svorio kategorijoje per 120 kg Tadas Grimaila laimėjo bronzos medalį, išspaudęs 210 kg sveriančią štangą.

Komandinėje įskaitoje Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro komanda užėmė trečią vietą.