PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Liepos 4 d. 15:24

Pasveikinti Lazdijų krašto kolektyvai

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


44136

Dainų šventės, skirtos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, folkloro diena sukvietė gausų būrį dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir pasipuošę bei šventiškai nusiteikę 26 kolektyvai iš Lazdijų krašto. Lazdijų rajono meno kolektyvus pasveikinti atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir Sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Rajono vadovas A. Margelis kartu su Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėju V. Valūnu aplankė kolektyvus, kurie nuo ankstaus ryto Bernardinų sode, Pilių teritorijoje muzikavo, šoko ir dainavo. Vėliau nuvyko į Vingio parką, kuriame repetavo šokių dienos kolektyvai, aplankė S. Daukanto gimnazijoje įsikūrusius dalyvius. Jie džiaugėsi kolektyvų gausa, kolektyvų nariams dėkojo už pastangas ir skirtą laiką šventei, kurios metu ne tik susirandama naujų draugų, stiprinamas kolektyvo bendravimas bet ir reprezentuojamas Lazdijų kraštas. Dainų šventės „Vardan tos...“ dalyviams lauktuvių atvežė Lazdijų krašto saldžiųjų gėrybių.

Folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ renginiai prasidėjo išskirtinėmis ugnies uždegimo apeigomis ir bendra sutartine, kuri visus dalyvius sukvietė į bendrą ratą. Po pietų Katedros aikštėje skambėjo visų Lietuvos savivaldybių varpai. Po savo krašto varpą buvo pakviestos atgabenti šalies savivaldybės, kurios renginio metu trumpai papasakojo varpo istoriją, o išsakytas rajono atstovų intencijas palydėjo kiekvieno varpo gausmas. Varpams buvo pastatyta speciali konstrukcija. Į sugaudimo apeigas įsiliejo ir iš Lazdijų rajono savivaldybės atkeliavęs varpas. Jį iš savo tėviškėje Kybartų kaime įkurto akmenų muziejaus „Jotvingių kiemas“ paskolino Lietuvos karininkas Donatas Mazurkevičius.

Į Folkloro dieną „Didžių žmonių žemė“ atvyko gausiausias būrys Lazdijų krašto saviveiklininkų. Sostinės Pilių teritorijoje, Bernardinų sode ir Katedros aikštėje savo parengtas programas apie Lietuvos žemėse gyvenusius, istorinę Lietuvos valstybę kūrusius ir naujaisiais laikais ją atkūrusius didžius žmones – vyrus ir moteris, jaunus ir subrendusius, kurie minčių, ryžto ir jėgų sėmėsi iš protėvių, dainomis, porinimais, liaudiškais šokiais ir melodijomis pasakos Lazdijų kultūros centro folkloro kolektyvai „Dainuviai“ ir „Riecimėlis“, vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“, tradicinės muzikos kapelos „Dziedukai“ ir „Anūkuciai“, Veisiejų kultūros namų folkloro ansamblis „Packavėlė“, Būdviečio laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Radastėlė“ ir kapela „Svaja“, Kučiūnų laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Parinkcis“, Seirijų kultūros namų kapela „Savi“ bei Kapčiamiesčio laisvalaikio salės kapela „Kapčius“, Šeštokų kultūros namų kapela „Griežlė“ ir Barčių laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Liktorėlis“, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos folkloro ansamblis „Voverėlė“ bei Lazdijų trečiojo amžiaus universiteto (TAU) folkloro kolektyvas. Tarp 360 folkloro ansamblių buvo ir užsienio lietuvių iš Airijos, Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos bei Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų folkloro kolektyvų pasirodymų.