Pasveikinti jaunieji talentai

Ignalina
Ignalinos rajono savivaldybės nuotr.
Vida Gasparavičienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ignalinos rajono savivaldybė

Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas, Jaunųjų talentų konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Juozas Rokas, savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė trečiadienį lankėsi Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre ir pasidžiaugė čia dirbančių mokytojų Nijolės Trinkūnienės ir Jolitos Bužinskienės ugdomais jaunaisiais menininkais. Jaunaisiais talentais pasidžiaugti atėjo ir šio centro direktorius Darginas Mikėnas bei metodininkė Tatjana Leškevičienė.

Jaunieji dailininkai ir keramikai seniai džiugina savo darbais ne tik savo tėvelius, mokytojus. Pastarųjų paskatinti jie dalyvauja įvairiuose konkursuose, eksponuoja savo darbus parodose. Taip ateina pripažinimas ir laimėjimai. Sunku tarp talentingų vaikų išskirti talentingiausius, bet Jaunųjų talentų konkursas ir yra bandymas tai padaryti, kartu paskatinant vaikus tolesnei veiklai, padėkojant juos ugdantiems mokytojams.

Lankydamasis Dailės studijoje, kuriai vadovauja mokytoja ekspertė Nijolė Trinkūnienė, meras Justas Rasikas pasidžiaugė jaukiomis, kūrybai skatinančiomis patalpomis, kalbino jaunuosius menininkus.  Vaikai visi vienu balsu sakė, kad jiems čia gera, kad jiems patinka piešti ir kad tikrai čia jiems nieko netrūksta.

Apie tai, kad ugdant talentus neabejotinai yra svarbus jų mokytojo indėlis, kalbėjo Jaunųjų talentų konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Juozas Rokas. Vaikams jis linkėjo augti, gyvenime būti įvertintiems.

Jaunųjų talentų konkurso laureatais tampama, kai mokinys jau yra pelnęs ne vieną svarbų apdovanojimą rajone, Respublikoje, neretai ir turintis tarptautinių apdovanojimų. Taigi šis titulas jiems – tikrai ne pirmas. Bet visiems linkėta augti, tobulėti, tapti žinomiems, šitaip pagerbiant tėvų indėlį, mokytojų darbą` ir juos išauginusį kraštą.

Šįkart išskirtos dvi mokytojos Nijolės Trinkūnienės auklėtinės – Aurėja Navikaitė ir Kotryna Lavrukaitė. Mergaitėms nuoširdžiai plojo ir Dailės studijos mokinės, tuokart buvusios pamokoje. Aurėjos sėkme pasidžiaugti atėjo ir jos mama, dėkojusi mokytojai, įteikusi jai ir dukrai po rožę.

Keramikos būrelyje irgi vyko intensyvūs kūrybiniai darbai. Jolitos Bužinskienės mokiniai minko molį ir paverčia jį neįtikėtinais meno kūriniais. Prieškalėdiniame laike vaikai „kepa sausainius“. (Keramikos būrelį lankančių vaikų sesėms, broliams, tėveliams ir ypač seneliams patartina atidžiau vaišintis siūlomais sausainiais, nes tarp jų gali būti ir ne orkaitėje keptų, o Jolitos krosnyje degtų!) Kūrybinį procesą trumpam nutraukė meras Justas Rasikas, domėdamasis, ką ir kaip vaikai čia veikia, kokių pageidavimų turi. Jaunųjų keramikų darbais domėjosi ir savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė. Yra į ką visiems lygiuotis ir šiame pulke: meras Justas Rasikas įteikė Padėkos raštą ir vardinį suvenyrą Ignui Aleksejevui. Jis tapo Jaunųjų talentų konkurso laureatu.

Jaunųjų talentų konkurso tikslas ­­- įvertinti gabiausius rajono vaikus, paskatinti  aktyviai dalyvauti konkursuose, olimpiadose, ugdyti vaikų ir moksleivių gabumus. Konkurse galėjo dalyvauti Ignalinos rajone gyvenantys ir ugdomi vaikai ir moksleiviai. Konkurse vertinti vaikų ir moksleivių pasiekimai per praėjusius 2021­-2022 mokslo metus intelektinėje, kultūrinėje, meninėje veikloje, respublikinėse, zoninėse, rajoninėse olimpiadose, konkursuose.

Artimiausiu metu Padėkos raštai ir dovanos pasieks ir kitus Jaunųjų talentų konkurso laureatus.