Pasveikinta 104-ąjį gimtadienį paminėjusi šiaulietė

Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose – ypatinga diena, garbingą jubiliejų pasitiko Globos namuose gyvenanti Veronika Malcevičiūtė. JAV gimusi ir dar tarpukario Lietuvoje mokytojavusi šiaulietė atšventė jau 104-ąjį gimtadienį.

Globos namų direktorė Danutė, Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma ir artimiausi senjorei žmonės – Globos namų specialistai, gražios ir prasmingos sukakties proga Veronikai linkėjo, kad kasdien ją lydėtų dvasios stiprybė, optimizmas ir sėkmė.
 
Močiutė Veronika yra gimusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, ten jos tėvai buvo išvykę uždarbiauti. Šeima gyveno nuomojame butelyje, nes neplanavo ilgai pasilikti Čikagoje, artimieji likę Lietuvoje kvietė grįžti ir padėti dirbti žemės darbus. Veronika buvo dviejų metukų kai su tėvais ir seserimi išplaukė iš Amerikos garlaiviu ir grįžo į Lietuvą.

Veronikos profesija – pradinių klasių mokytoja, pedagogės kelią moteris pradėjo dar prieš karą, paskutiniais nepriklausomos Lietuvos metais. Pirmoji jos darbo vieta buvo Kirdonyse (Biržų rajone). Senjorė pasakojo, kad mokykla buvo ūkininko seklyčioje, 10 metrų ilgio patalpoje mokėsi net 71 mokinys!

Savo šeimos Veronika nesukūrė, visą gyvenimą moteris praleido apsupta draugų ir mokinių. Vieniša moteris, susilpnėjus sveikatai, apsigyveno Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose.

 

Šiauliuose šiuo metu yra dvi senolės – vyriausios miesto gyventojos, jau įveikusios 104 metų ribą.