Pasvalio krašto muziejuje – filmo apie profesorių V. Landsbergį „Senis prie jūros“ pristatymas

Pasvalio krašto muziejuje – filmo apie profesorių V. Landsbergį „Senis prie jūros“ pristatymas
Pasvalys
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pasvalio krašto muziejus

Spalio 8 d. (šeštadienį) 16 val. Pasvalio krašto muziejus kviečia į filmo apie profesorių Vytautą Landsbergį „Senis prie jūros“ pristatymą.

Renginyje dalyvaus filmo kūrybinė grupė bei filmo režisierius Vytautas V. Landsbergis. Į filmo pristatymą planuoja atvykti ir profesorius Vytautas Landsbergis.

Spalio 18-ąją profesoriui V. Landsbergiui sukanka 90 metų. Jubiliejaus proga režisierius Vytautas V. Landsbergis sukūrė filmą-portretą apie savo tėvą.

Filmas „Senis prie jūros“ – tai asmeniškas, (auto)ironiškas kino portretas apie devyniasdešimtmetį žmogų, vis dar aktyvų, pilietišką ir kūrybišką, kažkada stovėjusį Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo darbų fronte.

Tačiau filmas – ne apie praeitį ar kažkada nutikusias politines sėkmes bei nesėkmes, o apie dabartį. Brandaus, valingo, pasiutusiai užsispyrusio žmogaus portretas, nepalaužiamo, skaidraus ir aiškaus mąstymo netgi senatvės laikotarpyje. Filmas apie tai, kokia nūnai kasdienybė buvusio atkurtos valstybės vadovo, esančio pensijoje, bet iš tiesų niekada joje nesančio ir net neplanuojančio išeiti į pasyvesnį, atostoginį laiko praleidimo būdą. Ypač dabar, Rusijos karo prieš Ukrainą reikaluose.

Filme pamatysime ir kitokį, viešai publikai nematomą „naminį“ Vytautą Landsbergį – vis labiau rimstantį, filosofiškai apibendrinantį bendražmogiškuosius patirties dalykus, prisimenantį išėjusius amžinybėn artimuosius, ypač mamą ir žmoną Gražiną, eiliuojantį, verčiantį Rabindranatą Tagorę, besidžiaugiantį buvimu su proanūkiais ar vienatvėje, vaikštinėjantį čiurlioniškų pasaulių pakraščiais, savo sielos pajūriais.