Paštui įsiskolinę teismai kitais metais gaus 1,5 mln. eurų, bet jų nepakaks

Paštui įsiskolinę teismai kitais metais gaus 1,5 mln. eurų, bet jų nepakaks
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Milijoną eurų Lietuvos paštui skolingiems teismams pašto išlaidoms teismams kitąmet numatoma skirti 1,5 mln. eurų, tačiau šių lėšų nepakaks, sako Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

„Turime vieną geresnę naujieną – šiek tiek papildomų lėšų pašto išlaidoms. 1,5 mln. eurų atrodo daug, bet milijonas skola, dalinsim teismams, kalbėsime, kad kuo mažiau tų pašto išlaidų būtų“, – penktadienį BNS Klaipėdoje prieš Teisėjų tarybos posėdį sakė S. Rudėnaitė.

Šis klausimas bus aptartas ir posėdžio uostamiestyje metu. 

Anot S. Rudėnaitės, dėl pašto išlaidų buvo atliktas patikrinimas, kad „nebūtų atsitiktinių, perteklinių siuntimų“.

„Atsisakyti iš viso nebus įmanoma, ypač baudžiamosiose bylose. Negali visiems pastatyti kompiuterį, juos prijungti prie sistemos. Natūralu, kad reikės, bet tai, kad gavome lėšų, šiek tiek linksmiau“, – teigė pirmininkė. 

Anot jos, Teisėjų taryba kitiems metams Vyriausybės pašto reikmėms prašė skirti papildomai 2,5 mln. eurų, kad galėtų padengti esamą skolą ir likusia suma disponuoti ateinančių metų poreikiams. 

„Teismai visąlaik taip gyvena – visi baigia su skola tam tikra. Jei darbo užmokesčio ne visąlaik, bet komunalinių – taip. Kažkiek dengiam iš kitų metų. Vėl bus skola – vėl eisime prašyti pinigų. Visiškai, kad užtektų 1,5 mln. eurų, nemanau. Kalbėjome, kad mums reikia 2,5 mln. eurų skolai ir kitiems metams“, – sakė S. Rudėnaitė.

Teisėjų taryba teigia, kad šiemet per pirmąjį pusmetį teismų sistema panaudojo 76 proc. skirto finansavimo prekėms ir paslaugoms, o šią situaciją lėmė kritinis pašto ir komunalinių paslaugų kainų šuolis ir bendrai augančios kainos.

Kiek didesnė suma kitų metų pašto išlaidoms buvo numatyta po kelių Teisėjų tarybos kreipimųsi į Vyriausybę ir Finansų ministeriją, Teisėjų tarybai prieš posėdį pateiktoje medžiagoje nurodė Nacionalinė teismų administracija. 

Pašto paslaugoms 2024–2025 metams Teisėjų taryba Vyriausybės prašo skirti po 1,5 mln. eurų kasmet. Pažymima, kad šios paslaugos perkamos viešųjų pirkimų būdu ir teikiamos sudarant ilgalaikes sutartis, todėl lėšos turi būti planuojamos ne vieneriems metams.

Teismų sistemai šiemet iš viso skirti valstybės biudžeto asignavimai sudaro 85 mln. 100 tūkst. eurų, didžioji dalis šių asignavimui skiriami darbo užmokesčiui.