Paskutinį skambutį švenčiančius abiturientus kviečia likti Panevėžyje

Paskutinį skambutį švenčiančius abiturientus kviečia likti Panevėžyje
Panevėžys
RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.
Jūsų Panevėžys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Panevėžyje ir toliau vyksta paskutinio skambučio šventė. Šiandien paskutinis skambutį išgirdo J. Miltinio, V. Žemkalnio. J. Balčikonio ir K. Paltaroko gimnazijų abiturientai.

Vakar paskutinis skambutis nuskambėjo R.. Sargūno sporto ir „Minties“ gimnazijų abiturientams. Rytoj jis dar skambės V. Mikalausko menų ir 5-oje gimnazijoje, o gegužės 30-ąją – Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

Švietimo skyriaus duomenimis, šiemet gimnazijos išleis 771 abiturientą: 5-oji – 176, J. Balčikonio – 168, J. Miltinio – 160, „Minties“ – 71, K. Paltaroko – 48, V. Žemkalnio – 43, V. Mikalausko menų – 35, Raimundo Sargūno sporto – 32, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras – 38.

Kviečia likti Panevėžyje

Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijos direktorius  Artūras Totilas sako, kad dabartinių dvyliktokų jam ypatingai gaila, nes šie vaikai, iš bene gražiausio gyvenimo laikotarpio, buvo privesti ištrinti net dvejus metus.

„Tai buvo sudėtingi metai ir man gaila šių vaikų, bet, dabar nereikia dairytis atgal, džiaugiamės, kad galime grįžti į normalų gyvenimo ritmą, kaip ir būdavo anksčiau, šventę minėsime Aktų salėje, pasitiksime vaikus, ateinančius Maironio taku“, – trumpai pasakojo direktorius, o abiturientams linkėjo: „Stiprybės gyvenime, nepasiduokite negandoms, nes ateinantis laikmetis – labai sudėtingas. Reikia išlaikyti pasiryžimą, toliau siekti savo gyvenimo tikslo, nes vis tik, baigus dvylika klasių, jūs įgijote ne tik tam tikrų žinių, bet ir gyvenimišką brandą. Tad, būkite stiprūs. Visą laiką noriu, kada mūsų dvyliktokai liktų Lietuvoje, Panevėžyje, neišvyktų kažkur toliau ir čia augintų naująją kartą“.

Šventė svarbi kiekvienam abiturientui

J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas naujienų portalui JP sakė, jog paskutinio skambučio šventė kiekvienam abiturientui yra labai svarbi.

„Įprastai ši šventė vykdavo net keliose miesto erdvėse, tačiau dėl prasidėjusios pandemijos jau gimnaziją baigusios dvejos kartos turėjo galimybę paskutinį skambutį išgirsti tik gimnazijoje, pasiskirsčiusios į skirtingus srautus ir erdves. Todėl labai smagu, kad šiemet vienuoliktokai nusprendė tradicijas atgaivinti ir organizuoti šventę tokią, kokia dvyliktokų laukdavo visuomet“, – komentuoja R. Dambrauskas.

„Manau, kad ši šventė taps paskutine galimybe visiems atsipalaiduoti ir tuomet susikaupti laukiančiai valstybinių brandos egzaminų sesijai, kuri, tikiuosi ir linkiu, jog praeis sėkmingai ir leis kaip įmanoma geriau per tuos visus, o pagrinde kelerius metus, sukauptas žinias“, – sako J. Balčikonio gimnazijos direktorius.