PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Liepos 28 d. 15:20

Paskutinį liepos sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

Šiauliai

Šiaulių „Aušros“ muziejusŠaltinis: Etaplius.LT


241506

2022 m. liepos 31 d., paskutinį mėnesio sekmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių – Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus, Fotografijos muziejaus, Šiaulių istorijos muziejaus, Venclauskių namų-muziejaus, Žaliūkių malūnininko sodybos-muziejaus, Dviračių muziejaus, Radijo ir televizijos muziejaus – lankymas yra nemokamas.

Lankytojų lauks:


CHAIMO FRENKELIO VILA-MUZIEJUS (VILNIAUS G. 74, ŠIAULIAI)
2022 m. liepos 21 d.–spalio 30 d. Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74, Šiauliai) veikia paroda „Molyje įamžinta istorija“. Parodoje pristatomi keleto Šiaurės Lietuvos dvarų (Biržų dvarvietės, Papilio, Mantagailiškio, Kelmės, Pakruojo, Kurtuvėnų, Burbiškio dvarų, Kražių dvaro ir pilies) kokliai. Lankytojai susipažins su koklių istorija: kaip jie atkeliavo iš Europos į Lietuvą, kokie buvo gaminami, kaip dekoruojami. Parodoje „Molyje įamžinta istorija“ kokliai atsiskleidžia kaip neatsiejama dvarų interjero puošybinė dalis, kaip vienas iš dvarų kultūros pažinimo šaltinių. Paroda siekiama skatinti patyrinėti koklius ir kaip fizinį objektą, ir kaip kultūrinį reiškinį, teikiantį praktinę naudą ir kuriantį meninę vertę. Tikimasi, kad vaikščiodami po parodą lankytojai nusikels į laikus, kai buvo šildomasi krosnimis bei išsamiau susipažins su Šiaurės Lietuvos dvarais. Parodoje galėsite prisėsti prie židinio ir paskaityti knygą „Chaimo Frenkelio vila Šiauliuose. Lietuvos žydų istorijos liudijimai“, iš paruoštų kaladėlių pastatyti savo svajonių krosnį.

FOTOGRAFIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 140, ŠIAULIAI)
2022 m. birželio 30 d.–rugpjūčio 22 d. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) veikia Jolitos Vaitkutės ir Andriaus Mamontovo instaliacija „Skambina“. Informacinis nuovargis skatina užverti asmenines erdves. Pranešimų nustatymai, skrydžio režimas, aplinka „netrukdyti“ – tai smulkūs skydai, kuriuos statome prieš išorės triukšmą. Stengiamės tvarkytis su dirgikliais, bet kai kurie iš jų tiesiog per garsūs. Dabartinė realybė nebeleidžia išlikti užsivėrus, ji atlieka intervenciją ir sugražina pamirštas grėsmes. Net ir norėdami, negalime šios informacijos iki galo blokuoti. Dirgikliai iš praeities vėl realūs. Viskas, ką galime padaryti – konvertuoti nerimą į kasdienę patirtį, suteikti jam žmogišką formą ir išmokti su juo gyventi.
Jolitos Vaitkutės iš senų telefonų ir laidų sukurtoje instaliacijoje skambės Andriaus Mamontovo melodija, specialiai Fotografijos muziejaus erdvei kūrinys bus papildytas menininko fotografijomis.
Instaliacija „Skambina“ – Jaunimo muzikos festivalio „Šiauliai gyvai 2022“ dalis.

VENCLAUSKIŲ NAMAI-MUZIEJUS (VYTAUTO G. 89, ŠIAULIAI)
Veikia dvi parodos:
Iki liepos 31 d. Vencliauskių namuose-muziejuje veikia paroda „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“, skirta pogrindinio leidinio 50-mečiui. Parodą sudaro dvylika stendų, kuriuose atskleistos šešios temos: „Ištakos“, „Turinys“, „Leidyba ir platinimas“, „Kelias į Vakarus“, „Sekimas ir represijos“, „Vakarų žiniasklaidoje ir politikoje“. Parodos temos pasakoja apie Kronikos leidybos gimimą, pasiaukojantį kunigų, vienuolių ir pasauliečių darbą, slaptą leidinio kelią į Vakarus, sklaidą Vakarų žiniasklaidoje ir vaidmenį kovoje už tikinčiųjų ir žmogaus teisių suvaržymus Sovietų Sąjungoje, KGB bandymus susidoroti su pogrindinio leidinio leidėjais ir platintojais.
Parodą parengė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejus.
Iki lapkričio 3 d. Venclauskių namuose-muziejuje veikia paroda „Kartą skautas – visad skautas: skautų judėjimas Šiauliuose ir pasaulyje“, skirta Gražbylės Venclauskaitės 110-osioms gimimo metinėms. Parodos rengėjai – Šiaulių skautai. Kuruojami muziejininkų, būrelis skautų parengė parodos koncepciją, surinko ir susistemino medžiagą, sukūrė savitą parodos dizainą. Lankytojai parodoje kviečiami susipažinti su skautų istorija, esminiais skautybės principais ir bruožais, pagrindine veikla ir kitomis judėjimo subtilybėmis.

ŠIAULIŲ ISTORIJOS MUZIEJUS (AUŠROS AL. 47, ŠIAULIAI)
Muziejuje lankytojų lauks dvi parodos – unikali paroda ,,LYGBY kirvis. 13000 metų garantija“ bei Algirdui Juliui Greimui skirta paroda ,,Pasaulis semiotiko akimis“. Bus galima apsilankyti ir nusifotografuoti tarpukario pradžios mokyklos klasėje. Šią dieną 12.00 val. muziejuje vyks nemokama ekskursija, kurios metu bus pristatoma pastato istorija, aprodomos naujai suremontuotos erdvės. Bus galima pasigrožėti išskirtine geležinių kryžių viršūnių instaliacija. Lauko ekspozicijoje lankytojai galės apžiūrėti apeiginius dubenuotuosius akmenis. Taip pat sekmadienį 13.00, 14.00, 15.00 ir 16.00 valandomis vyks archyvinių filmų, kuriuose įamžinta Šiaulių ,,Aušros“ muziejaus istorija, demonstravimas.

DVIRAČIŲ MUZIEJUS (VILNIAUS G. 139, ŠIAULIAI)
Pirmame muziejaus aukšte jūsų lauks tiek suaugusiesiems, tiek vaikams džiaugsmo suteikiančios varžybos šiuolaikiniu ir senoviniu dviračiais. Senovinis medinis dviratis sukonstruotas pagal beveik penkių šimtmečių senumo brėžinius. Trečio aukšto ekspozicijoje galėsite išbandyti plento dviračių sportą, antrame aukšte – paminti netradicinę sporto priemonę – velomobilį.

RADIJO IR TELEVIZIJOS MUZIEJUS (VILNIAUS G. 174, ŠIAULIAI)
Muziejaus ekspozicijoje pamatysite skirtingais laikotarpiais pagamintus veikiančius televizijos imtuvus, išgirsite grojančius mechaninius patefonus, elektrofonus, magnetofonus. Pasiūlysime patiems išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS signalą. Muziejaus edukacinėje erdvėje išvysite Odesoje pagamintą kino juostos montavimo stalą ir XX a. 7 deš. menančią kino kamerą. Atskleisime paslaptį, kaip XX a. 7-9 deš. nufilmuota medžiaga buvo apdorojama iki kol ją pamatydavo žiūrovai.

ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBA-MUZIEJUS (ARCHITEKTŲ G. 73, ŠIAULIAI)
Šviečiant saulei pakviesime pasisupti sūpuoklėse, susipažinti su sodybos augintiniais. Jei lauke nesinorės būti – galėsite apžiūrėti malūną, trobą ir net pažaisti virtualios realybės žaidimą, leisiantį pasijusti tikru malūnininku. Veikia nuolatinė „Žaliūkių vėjo malūno“ ekspozicija.


Foto galerija:

Paroda ,,Lyngby kirvis: 13 000 metų garantija“
Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89)
Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89)
Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89)
J. Vaitkutės ir A. Mamontovo instaliacija „Skambina“
J. Vaitkutės ir A. Mamontovo instaliacija „Skambina“
Paroda „Molyje įamžinta istorija“
Paroda „Molyje įamžinta istorija“
Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73)
Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73)
Žaliūkių malūnininko sodyba (Architektų g. 73)
Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139)
Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174)
Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174)