Paskolų refinansavimas – ar viską žinojote?

Paskolų refinansavimas – ar viską žinojote?
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiuolaikinė finansų rinka yra lanksti ir siūlanti galimybes, orientuotas į individualius klientų poreikius bei sprendimus. Finansų rinkoje egzistuoja ir didelis kiekis sprendimų, naudingų asmenims, susidūrusiems su sunkumais vykdant turimus finansinius įsipareigojimus. Paskolų refinansavimas, kai visos turimos kliento paskolos perkeliamos vienam kreditoriui patrauklesnėmis sąlygomis, – vienas tokių pavyzdžių.

Kas yra refinansavimas ir kokia jo nauda, kaip pasinaudoti refinansavimo paskolos skaičiuokle, kaip gauti kreditų refinansavimo paslaugą neišėjus iš namų ir kiti susiję klausimai turėtų būti aktualūs ne tik šiuo metu turintiems paskolą (-as), bet ir kiekvienam finansiškai raštingam asmeniui.

Kas yra refinansavimas?

Norėdami pateikti paprastą atsakymą į klausimą „Refinansavimas – kas tai?“, pasitelkime elementarų pavyzdį. Įsivaizduokite, jog jūs esate įsipareigoję kelioms skirtingoms kredito bendrovėms ir kiekvieną mėnesį mokate atskiras įmokas. Refinansavimas – tai paslauga, leidžianti sujungti visus turimus kreditus į vieną, bendrą kreditą.

Pasirašius refinansavimo paskolos sutartį, jūsų turėtus finansinius įsipareigojimus kitoms kredito bendrovėms padengia naujasis kreditorius. Nuo šiol jūs esate skolingas tik jam ir tą skolą grąžinate kas mėnesį, mokėdami nustatyto dydžio paskolos įmoką.

Kreditų refinansavimas – dažnu atveju klientams naudingesnė paslauga nei keli skirtingi „išsibarstę“ kreditai, kuri, priklausomai nuo kliento finansinės padėties, leidžia:

 • pasinaudoti mažesnėmis paskolos palūkanomis;

 • prailginti paskolos grąžinimo terminą;

 • pasinaudoti kitomis patraukliomis paskolos sąlygomis, kurių nepasiūlė ankstesni kreditoriai (pavyzdžiui, „TF Bank“ savo klientams suteikia galimybę pasinaudoti mėnesio trukmės kredito atostogomis kartą per sutarties laikotarpį);

 • ne tik refinansuoti turimus kreditus, bet ir pasiskolinti papildomai (leidžiant individualioms finansinėms galimybėms);

 • patogiau mokėti įmoką vienai kredito įmonei, užuot atlikus kelis skirtingus pavedimus;

 • išvengti pinigų švaistymo, keliems kreditoriams mokant už tas pačias paslaugas, pavyzdžiui, mėnesinį sutarties administravimo ar paskolos atidėjimo mokestį.

Kuo naudingas paskolų ir kreditų refinansavimas?

Žinoma, kaip ir kalbant apie bet kurią finansinę paslaugą, paskolos refinansavimo sutarties negalima pasirašyti „užmerktomis akimis“. Būtina objektyviai įvertinti, ar sąlygos, kurias siūlo naujasis kreditorius, yra geresnės, nei galiojančios esamoms paskolos sutartims.

Paskolų refinansavimas iki 10 000 Eur ar paskolų refinansavimas iki 15 000 Eur – vienos aktualiausių paslaugų, – jas dažnai renkasi žmonės, kurie:

 • dėl pasikeitusių aplinkybių, pavyzdžiui, išaugusių pajamų, šiandien galėtų pasiskolinti geresnėmis sąlygomis nei pasiūlytos anksčiau;

 • susiduria su finansiniais sunkumais vykdant turimus finansinius įsipareigojimus ir nori, pavyzdžiui, prailginti paskolos grąžinimo terminą, mokėti mažesnę mėnesinę įmoką ar išvengti kelis kartus mokamų tų pačių mokesčių;

 • pageidauja pasiskolinti papildomai, tačiau dėl per didelės šiuo metu mokamų įmokų sumos to padaryti negali arba ieško tam palankesnių sąlygų.

Paskolos refinansavimas yra rekomenduojamas tiek tiems klientams, kurie nori palengvinti sau tenkančią mokestinę naštą, tiek tiems, kurie yra suinteresuoti patys valdyti savo finansus (rinktis pageidaujamą kreditorių, grąžinimo terminą, pasiskolinti daugiau pinigų ir pan.).

 

Refinansavimo paskolos sąlygos

Paskolų refinansavimas, kaip ir kitų rūšių kreditai, gali būti suteikiami klientams, atitinkantiems teisės aktų ir kredito bendrovių nustatytus reikalavimus, pavyzdžiui, refinansavimo ar kitų rūšių kredito suteikimo paslauga gali būti suteikiama:

 • ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus asmenims;

 • asmenims, turintiems Lietuvos pilietybę arba nuolatinį leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje;

 • asmenims, neturintiems pavėluotų sumokėti įmokų kitoms kredito bendrovėms ir kt.

Kreditų refinansavimo suma gali skirtis, priklausomai nuo asmens gaunamų pajamų, turimų finansinių įsipareigojimų, kredito istorijos ar kitų kriterijų, taip pat – nuo paskolas suteikiančios kredito bendrovės nustatytų reikalavimų, pvz., „TF Bank“ kreditų refinansavimas gali siekti iki 15 000 Eur, o grąžinimo terminas – net iki 96 mėnesių.

Vertinant refinansavimo galimybes, svarbu įvertinti ir tokius aspektus kaip refinansavimas be turto įkeitimo ar užstato. Tai paslauga, leidžianti maksimaliai sumažinti rūpesčių naštą, kadangi klientui nereikia sukti galvos, kur gauti pinigų užstatui ar prisiimti atsakomybę dėl užstatyto savo ar artimiesiems priklausančio nekilnojamojo turto.

Reikalingi dokumentai

Prireikus patikslinti informaciją, gali būti reikalingos norimų refinansuoti paskolų kitose kredito bendrovėse sutartys, neišmokėtos sumos likutį patvirtinantis dokumentas.

 

Paskolos suteikimo žingsniai ir refinansavimo skaičiuoklė

„TF Bank“ internetiniame puslapyje yra pateikta kiekvienam vartotojui laisvai prieinama ir paprastai naudojama refinansavimo skaičiuoklė, leidžianti sužinoti preliminarią mėnesinės įmokos sumą. Verta paminėti, jog šis internetinis įrankis neįpareigoja pasinaudoti refinansavimo paslauga. Galima tiesiog patenkinti savo smalsumą bei sužinoti alternatyvas jūsų turimiems įsipareigojimams. Jei nurodyta refinansavimo kaina yra mažesnė už atskirų įmokų sumą, dabar mokamą skirtingiems kreditoriams, akivaizdu, jog refinansavimas būtų naudingas sprendimas.

Paskolų refinansavimas – patogi ir greita paslauga, kurią galima užsisakyti neišeinant iš namų. Paskolos užsakymas bei vykdymas atliekamas internetu ar telefonu. Iškilus bet kokiems klausimams, susijusiems su kreditų refinansavimu, klientai taip pat gali kreiptis „TF Bank“ internetinėje svetainėje pateiktais kontaktais.

Norėdami pasinaudoti kreditų refinansavimo paslauga:

 • atsidarę „TF Bank“ internetinio puslapio sekciją „Paskolų refinansavimas“, spustelėkite mygtuką „Gauti paskolą“.

 • pateiktoje paraiškos formoje užpildykite reikiamus asmens duomenis, nurodykite pageidaujamą refinansavimo paskolos sumą ir grąžinimo terminą;

 • norėdami pateikti refinansavimo paskolos paraišką, pasirinkite vieną iš „TF Bank“ nurodytų identifikavimo procesų ir patvirtinkite savo asmens tapatybę;

 • informaciją apie galimybę gauti refinansavimo paskolą ir jos sąlygas gausite telefonu arba el. paštu per vieną darbo dieną nuo paraiškos pateikimo;

 • jei refinansavimo sąlygos, kurias siūlo „TF Bank“, bus priimtinos, paskolos refinansavimo sutartį galėsite pasirašyti elektroniniu arba įprastu būdu (popierinė sutartis į namus yra nemokamai pristatoma naudojantis kurjerio paslaugomis).

Reklama