Paskaita būsimiems tėveliams vyko drauge su Saule

Šiauliai
Eva Kazlauskienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikės įsitraukė į mokymų ciklą „Sveikas, Mažyli!“ Apie naujagimio kraitelį bei jo priežiūrą namuose susirinkusiems išsamiai pasakojo gydytoja neonatologė, Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyriaus koordinatorė Vaida Aleksandravičienė. Paskaitų ciklas skirtas psichologiniam ir informaciniam šeimos parengimui ypatingam įvykiui – naujagimiui.

Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biure vykusi naujagimio priežiūros namuose paskaita sulaukė ypatingai didelio susidomėjimo. Gydytoja neonatologė V. Aleksandravičienė sako pirmąkart turėjusi progą kalbėti ne tik apie mažiausiųjų priežiūrą ligoninėje, bet ir aptarti iššūkius, kylančius grįžus su naujagimiais į namus.

„Maloniai nustebino tai, kad dalyvių buvo daug ir ne tik mamų, bet ir tėčių. Smagu, kad tema aktuali, svarbi ir tėvai atsakingai ruošiasi naujojo šeimos nario atėjimui į pasaulį. Iš klausimų gausos sprendžiu, kad šiuolaikiniai tėvai labai žingeidūs“, – sako Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja.

Anot medikės, daugiausiai klausimų būta apie kraitelį – ką turėti būtina, o be ko galima apsieiti, ką vežtis į ligoninę ir ką pakanka turėti namuose. Būsimieji tėveliai klausinėjo ir kaip teisingai paimti mažylį ant rankų, valyti virkštelę, saugiai migdyti, atrūginti, maudyti, keliauti automobiliu ir t. t.

Parodyti, kaip teisingai elgtis su naujagimiu gydytojai padėjo lėlė Saulė, kurią visi norintys galėjo paimti į rankas ir pasimokyti, kaip teisingai laikyti plaunant užpakaliuką, guldant ant pilvo ar atrūginant. Gydytoja negaili gerų žodžių projekto organizatoriams ir tiki, kad po paskaitų ciklo būsimo šeimos pagausėjimo tėveliai lauks ramiau. Primename, kad gegužės 31 d. 14.00 val. paskaitą apie kūdikio žindymą skaitys ir į visus rūpimus klausimus atsakys Respublikinės Šiaulių ligoninės Naujagimių skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja, žindymo konsultantė Gintarė Olberkienė. (Šiaulių m. visuomenės sveikatos biuras, Varpo g. 9, Šiauliai)