PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 1 d. 14:30

Pasivaikščiojimą nutraukė baimė dėl žmogaus gyvybės

Klaipėda

NESAUGU. Keistas noras rizikuoti savo gyvybe ir vaikščioti prie molo esančiais akmenimis ne tik įvaro baimės kitiems žmonėms, bet ir gali trikdyti specialiųjų tarnybų darbą. © Redakcijos archyvo nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


74195

„Noriu pasidžiaugti, kokioje saugioje šalyje mes gyvename“, - dažnai pasigirstančias kalbas, kad lietuviai moka tik bambėti, paneigė klaipėdietė Jolita Zabitienė. Moteris praėjusį trečiadienį turėjo progą įsitikinti, kaip sklandžiai dirba visos tarnybos.

J. Zabitienė pasakojo, kad vasario 27 d. pavakare, apie 17 val., ji kartu su drauge atvažiavo pasivaikščioti prie šiaurinio molo. Kone iki pat molo pabaigos nuėjusios moterys pastebėjo, kad toliau, kur yra jūros vartai, ant akmenų griuvinėja žmogus.

„Bangos stipriai mušė ir vis atrodė, kad tą žmogelį gali nuplauti. Jis buvo gana toli nuo mūsų, ten, kur kartais žvejai mėgsta užsilipti gaudyti strimeles, tad sunku buvo įžvelgti, ko jis ten griuvinėja, gal koja buvo įstrigusi tarp akmenų?“ - pasakojo J. Zabitienė.

Moterims pasidarė neramu, o pačioms lipti ant akmenų ir bandyti padėti žmogui atrodė pernelyg rizikinga.

„Tad nieko nelaukusi paskambinau telefono numeriu 112 ir papasakojau apie situaciją. Netrukus man perskambino vyriškis, lyg tai prisistatė esąs iš pajūrio apsaugos tarnybos, tiksliai nepamenu. Jis teiravosi ar aš dar vis matau tą žmogų, prašė, kad niekur nenueičiau ir stebėčiau jį, kol atvyks reikiamų tarnybų specialistai“, - pasakojo klaipėdietė.

Moteris sakė nežinanti, kiek praėjo laiko, tačiau belūkuriuojant nelaimėlis pajudėjo iš vietos ir pradėjo eiti nuo akmenų link molo.

pe103-44.jpg

„Kai pamačiau, kad jis saugiai pasiekė molą, perskambinau tam vyrui, kur man skambino, ir pranešiau, kad pavojaus nebėra. Mintyse dar nusistebėjau, kad taip niekas ir neatvyko jo gelbėti, bet tą pačią akimirką, apsisukusi eiti, net nustėrau pamačiusi, kad molu parbėga visas būrys specialiųjų tarnybų darbuotojų: ir gaisrininkai, ir medikai, ir policijos pareigūnai. Kaip kokiame filme. Net išsigandau. Prisistačiau, kad aš juos iškviečiau, ir parodžiau, kur tas žmogelis maždaug nuėjo. Nežinau, ar jie rado jį, ar ne, bet panašu, kad jokios pagalbos jam ir nereikėjo“, - įspūdžiais dalijosi moteris.

J. Zabitienė labai džiaugėsi, kad mūsų šalyje yra vertinamas kiekvienas žmogus ir net tuomet, kai pats žmogus rizikuoja savo gyvybe, skubama jam padėti. „Labai norisi viešai padėkoti visų tarnybų darbuotojams. Beje, pamatę, kad prie molo atvažiavo visų tarnybų automobiliai, susirinko nemažai smalsuolių. Pradėjo vieni kitų klausinėti, kas čia įvyko. Išgirdę, kad žmogus pats parėjo ir į vandenį neįkrito, ne vienas rėžė tiesiai šviesiai: „Neįdomu“...“ - nusistebėjo J. Zabitienė. Moteriai malonu, kad tarnybų darbuotojai jai padėkojo už tai, kad ji neliko abejinga ir pasielgė pilietiškai. „Gerai, kad šį sykį viskas baigėsi gerai, bet juk tokiose situacijose svarbi būna kiekviena minutė„, - minėjo moteris. Jai antrino ir Klaipėdos apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė. „Klaipėdietė pasielgė teisingai. Tokiais atvejais patariame pirmiausia skambinti telefono numeriu 112 ir tik po to, kol atvažiuos profesionalai, jei esi užtikrintas dėl savo paties saugumo ir gebėjimų, galima pačiam pradėti gelbėjimo procedūrą. Bet dažnai atliekant gelbėjimo operaciją prireikia ir specialios technikos, ir įgūdžių, kokių civiliai neturi“, - sakė A. Grauslienė. Ji pasakojo, kad iš Bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad prie molo vandenyje tai išnyra, tai vėl pradingsta žmogus. „Į nurodytą vietą, kaip jūs ir minėjote, nuvyko ir gaisrininkai, ir policijos pareigūnai, ir medikai. Apžiūrėjo visą teritoriją, molą, bet visiškai nieko nerado“, - kuo baigėsi ši istorija, pasakojo A. Grauslienė.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.