Pasišlykštėsite: štai kodėl niekada neturėtumėte gerti per naktį stiklinėje buvusio vandens

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Ar kiekvieną vakarą prieš miegą pasidedate stiklinę vandens ant naktinio staliuko, kad galėtumėte išgerti ryte? Gerti vandenį rytais iš tiesų yra sveika, tačiau tik ne tuomet, kai jis visą naktį prastovėjo stiklinėje. Pasišlykštėsite sužinoję, kas per keletą valandų nutinka atvirame inde stovėjusiam vandeniui.

Daugeliui žmonių pirmas dalykas, kurį jie daro ryte, yra atsigerti vandens. Tai geras įprotis dėl daugelio priežasčių: gerina virškinimą, padeda palaikyti skysčių balansą kūne, atsikratyti toksinų iš organizmo. Štai kodėl ekspertai rekomenduoja kas rytą išgerti stiklinę vandens. Gerti iš stiklinės, stovėjusios ant naktinio staliuko, gali būti patogu, bet tai nėra labai naudinga.

Vanduo, kuris buvo paliktas stiklinėje visą naktį, nebėra šviežias. Kai vanduo liečiasi su oru, užtenka ir poros valandų, kad anglies dioksidas pradėtų reaguoti su vandeniu, o tai šiek tiek sumažina pH. Vandens cheminė sudėtis kiek pakinta ir tai gali turėti įtakos jo skoniui ir jūsų kūno reakcijai atsigėrus. Be to, vandenyje, paliktame per naktį atviroje stiklinėje ar talpykloje, jau knibžda daugybė bakterijų ir jis nėra saugus gerti.

Taigi, jei ryte norite gerti, tiesiog įsipilkite šviežio vandens. O jei vis dėlto norite turėti vandens prie lovos, laikykite jį uždaroje gertuvėje ar buteliuke.