Pasirašyta Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendradarbiavimo sutartis

mid_news_zrs_482_386598277_699148368930906_814762852410343745_n
Zarasai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Zarasų rajono savivaldybė

Spalio mėnesio pradžioje Mokytojų dienos proga Zarasų kultūros centre koncertavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras. Orkestro meno vadovas Martynas Staškus.

 Dirigavo ne tik Juozas Matas Jauniškis, bet ir mokiniai. Grojo net 60 muzikantų, solistai Dovydas Levickis (violončelė), Giedrė Julja Tutkutė (arfa) ir kiti. Šią nuostabią dovaną mokytojams Zarasų rajono savivaldybė padovanojo merės Nijolės Guobienės dėka. Jos asmeniniu kvietimu Zarasuose apsilankė ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius Dainius Numgaudis.

Prieš renginį direktorius apsilankė Zarasų Fausto Latėno meno mokykloje, čia beveik dvi valandas bendravo ir aptarė bendradarbiavimo galimybes su direktore Rasa Juškėniene, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irma Gineikiene, susitiko su muzikos mokytoja Danguole Petrašiūniene, dailės mokytoja Petrone Sekoniene, šokio mokytoja Inga Zakarauskiene, apžiūrėjo mokyklos patalpas, apsilankė pamokose. Renginio metu buvo iškilmingai pasirašyta dviejų meno mokyklų bendradarbiavimo sutartis.
 
Mokyklų vadovai sutarė ateityje bendradarbiauti ugdant gabius mokiniu ir keliant mokytojų kvalifikaciją. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius pasidalino naujiena apie šiuo metu kuriamą neakivaizdinį meninio ugdymo padalinį, taip pat veikiantį meninio ugdymo pedagogų kvalifikacijos tobulinimo centrą, menų edukacijos centrą Palangoje.
 
Direktorius pakvietė dailės, šokio ir muzikos skyrių mokytojus apsilankyti ir susipažinti su atitinkamų skyrių pedagogais Vilniuje ir sutarti dėl tolimesnio bendradarbiavimo galimybių. Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos vadovės pristatė mokyklos tradicija tapusias „Meistriškumo dienas“ ir kitas mokyklos iniciatyvas, kurių dėka šiuo metu meno mokykloje mokosi 345 mokiniai, veikia daug neformalių meninio ugdymo studijų.

Vadovai pasidžiaugė, kad šiuo metu Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje mokosi dešimt mokinių iš Zarasų. Jau ilgus metus vyksta bendradarbiavimas tarp mokyklų, džiaugiamės, kad pagaliau darni bendrystė įprasminta pasirašant bendradarbiavimo sutartį.