Pasirašyta sutartis dėl svarbių miestui ir regionui projektų finansavimo

Šiauliai
Virginijos Mickavičienės nuotr.
Vitalis Lebedis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybė

Šiaulių miesto savivaldybės taryba šių metų kovo mėnesio posėdyje nusprendė imti ilgalaikį kreditą investicijų projektams finansuoti. Paskolos suma – 7 mln. eurų. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasirašė kredito sutartį su „Swedbank“ projektų vadovu Mangirdu Žolpiu.

Paskolos suteikimui Šiaulių miesto savivaldybė skelbė konkursą, laimėjo bankas, pasiūlęs mažiausias palūkanas 5 metų laikotarpiui. Konkurse dalyvavo 5 finansinės institucijos.

„Norime stiprinti miesto ekonominį potencialą. Ne tik Šiauliai, bet ir visa Lietuva girdi apie tiesiamą geležinkelio atšaką, kuri veda į Laisvąją ekonominę zoną ir pramoninį parką, Savivaldybė yra pasirengusi investuoti savo dalį, tuo pačiu kviečiame investuoti Vyriausybę per Susisiekimo, Ekonomikos, Krašto apsaugos ministerijas.

Šios paskolos pinigai bus skirti apmokėti už jau vykstančius darbus. Visa tai reikalinga Šiaulių miesto ir regiono gyventojų gerovei, nes toje pramoninėje teritorijoje sėkmingai kuriasi įmonės, kurios kuria darbo vietas, moka konkurencingus atlyginimus. Taip siekiama, kad žmonėms nebereikėtų išvažiuoti ieškant didesnio atlygio, ypač svarbu, kad liktų jaunimas. Taigi „Swedbank“, pasiūlydamas kreditą miestui palankiomis sąlygomis, prisidės prie svarbių tikslų įgyvendinimo.

Noriu tik priminti, kad Šiaulių miesto savivaldybė labai atsakingai žiūri į skolinimąsi, skolos lygis yra neaukštas ir tikrai neturėsime jokių problemų grąžinant įsiskolinimus. Kadangi infliacija yra tikrai nemaža, skolintis palankiomis sąlygomis – apsimoka, tų pinigų sukuriama vertė bus nepalyginamai didesnė. Visą sumą numatoma išnaudoti šiais metais, rangovai LEZ teritorijoje jau dirba“, – po sutarties pasirašymo kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Kredito lėšos bus naudojamos inžinerinių statinių – Šiaulių viešojo logistikos centro intermodalinio terminalo statybos darbams, susisiekimo komunikacijų įrengimo, rekonstravimo ir remonto darbams atlikti.