Pasirašyta sutartis dėl perspėjimo sirenų valdymo įrangos diegimo

3268_de4c29227ebf34b9c801175e2c6ab92e
Lietuva
PAGD nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pasirašė sutartį dėl perspėjimo sirenų valdymo įrangos diegimo.

Kaip informuoja PAGD, departamentas su partneriais – Valstybine atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) ir Norvegijos radiacijos ir branduolinės saugos tarnyba (DSA) įgyvendina Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Aplinkosauga, energetika, klimato kaita“ 2014–2021 m. lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“.

Skelbiama, kad įgyvendinant projektą įsigyjamos sirenos, kuriomis iš dalies bus modernizuota Lietuvos gyventojų perspėjimo sistema ir sudarytos prielaidos tolesnei jos plėtrai bei integracijai su kitomis sistemomis.

Kartu bus išplėstas esamas sirenų tinklas ir iš esmės padidintas perspėjamų apie nelaimes gyventojų skaičius, sudarytos galimybės centralizuotai valdyti dalį perspėjimo sirenomis sistemos, o tai padės atsakingoms institucijoms efektyviau vykdyti gyventojų apsaugą.

Pažymėtina, kad praėjusiais metais su tiekėjais buvo pasirašyta sutartis dėl 197 sirenų įrengimo. 2023 m. rugsėjo mėn. pasirašyta dar viena sutartis dėl šių sirenų valdymo įrangos diegimo.

Įrengus sirenas ir įdiegus valdymo įrangą bus sudarytos sąlygos perspėti ne mažiau kaip 75 proc. gyventojų, gyvenančių vietovėse, patenkančiose į Baltarusijos Respublikos atominės elektrinės skubių apsaugomųjų veiksmų ir išplėstinio planavimo atstumą – iki 100 kilometrų poveikio zoną.

Moderni perspėjimo sirenomis sistema diegiama 17 savivaldybių. Sirenų ir jų valdymo įrangos montavimo darbai vyks 2023–2024 metais.