Pasienyje – apvaliosios medienos gabenimo patikrinimas

Pasienyje – apvaliosios medienos gabenimo patikrinimas
Vilnius
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Aplinkosaugos departmento inf.

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus ir Varėnos rinktinių pareigūnais vykdė apvaliosios medienos gabenimo tvarkos aprašo reikalavimų laikymosi kontrolę pasienio ruože. Per reidą nustatytas vienas pažeidimas.

„Bendradarbiaudami su VSAT pareigūnais organizavome apvaliosios medienos gabenimo patikrinimus. Šio reido tikslas – patikrinti, ar miško savininkai, gabendami medieną, laikosi Apvaliosios medienos gabenimo tvarkos aprašo nuostatų.

 

Tokiais reidais nesiekiame bausti – norime informuoti ir šviesti privačių miškų savininkus, kad jie žinotų galiojančius reikalavimus, jų laikytųsi ir nebūtų pažeidimų. Beje, labai vertiname tarpinstitucinį bendradarbiavimą, jis svarbus abiem pusėms“, – apie reidą sakė Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas.

 

Reido metu nustatytas vienas pažeidimas, kai asmuo gabeno medieną be nustatytos formos medienos gabenimo dokumentų. Už pažeidimą skirta administracinė nuobauda.

 

Už medienos ruošos, gabenimo, miško išteklių naudojimo reikalavimų pažeidimą asmenims gresia bauda nuo 60 iki 140 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 110 iki 300  eurų.

 

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad fiziniai privačių miškų savininkai, gabendami medieną, privalo turėti:

  • medienos gabenimo lapą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir leidimą kirsti mišką (arba jo kopiją), kai apvalioji mediena pagaminta kirtimais, kuriems vykdyti leidimai kirsti mišką yra privalomi;
  • medienos gabenimo lapą, nuosavybės teisės į miško valdą dokumentą (arba jo kopiją) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kai apvalioji mediena pagaminta kirtimais, kuriems vykdyti leidimai kirsti mišką yra neprivalomi.

Redakcija rekomenduoja