Pasieniečiai sulaikė dar vieną didelį iš Baltarusijos geležinkeliu atgabentą cigarečių krovinį

Šalčininkai
VSAT nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Varėnos pasieniečiai į Stasylų kontrolės punktą iš Baltarusijos geležinkeliu įvažiavusio krovininio sąstato vagonuose aptiko daugiau kaip 150 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Po kuro granulėmis slėptų rūkalų vertė viršija pusę milijono eurų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai patikrino į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą atvykusį krovininį sąstatą. Juo iš Baltarusijos per Klaipėdą į Daniją buvo gabentas kuro granulių krovinys.

Viename pasieniečių patikrintame vagone po granulėmis buvo paslėpta 181 polietileno plėvele aptraukta dėžė su cigaretėmis. Dar 120 dėžių su kontrabandiniais rūkalais irgi po granulėmis VSAT pareigūnai aptiko kitame vagone.

Iš viso sulaikyta 150 tūkst. 500 pakelių įvairių rūšių kontrabandinių cigarečių, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 591 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Neteisėtai gabenti rūkalai saugomi Tribonių užkardoje.

Kaip jau skelbė VSAT, tą pačią dieną didelį geležinkeliu iš Baltarusijos atgabentą kontrabandinių cigarečių krovinį pasieniečiai sulaikė ir Kaune.

Daugiau kaip 200 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė viršija 800 tūkst. eurų, buvo maskuota saulėgrąžų lukštų granulėmis. Ten pat VSAT pareigūnams įkliuvo Baltarusijos ir Latvijos piliečiai, autokrautuvu iškeldinėję šį krovinį į vilkiko priekabą.

Baltarusijoje pagamintos cigaretės krovininiais vagonais į Lietuvą dažniausiai gabenamos slepiant jas biriuose kroviniuose (skaldoje, medžio drožlėse, granulėse ir pan.).

Pasak VSAT, kontrabandininkai geležinkelį akcizinėms prekėms gabenti renkasi todėl, kad taip galima bandyti įvežti didelius rūkalų kiekius juos gana lengvai paslepiant tarp kitų krovinių, iškrauti tokias siuntas toliau nuo valstybės sienos esančiuose taškuose, be to, galima dažnai keisti iškrovimo vietas.

VSAT teigia fiksuojanti kelias priežastis, jos, tikėtina, yra susijusios su pastaruoju metu padažnėjusiais bandymais cigarečių kontrabandą į Lietuvą vežti geležinkeliu iš Baltarusijos. Tai yra „žalios“ sienos su Baltarusija apsaugos stiprinimas diegiant stebėjimo sistemas bei fizinio barjero įrengimas – šios priemonės gerokai apribojo pasienyje veikusių kontrabandininkų galimybes.

Pasak pasieniečių, didelės reikšmės užkardant kontrabandą iš Baltarusijos turi ir su migrantų antplūdžiu susijęs sienos apsaugos sustiprinimas paskelbus nepaprastąją padėtį – tai irgi verčia kontrabandos organizatorius ieškoti naujų maršrutų ir gabenimo būdų.