Pasieniečiai sulaikė belgų policijos ieškomą mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“

PjAwiJ01yhg
Šalčininkai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Šalčininkų pasienio kontrolės punkte (PKP) pasieniečiai sulaikė į Baltarusiją gabenamą mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“. Įtariama, kad jis vogtas – šio automobilio paiešką beveik prieš 13 metų paskelbė Belgijos teisėsaugininkai.

Antradienį paryčiais VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų PKP patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją išvykstantį mikroautobusą „Mercedes Benz Sprinter“. Juo standžiąja vilktimi buvo tempiamas tokio pat modelio, bet gerokai „pavargęs“ mikroautobusas. Suomijoje registruotų mikroautobusų ir vairuotojo – 32-ejų Kazachstano piliečio dokumentai buvo tvarkingi. Tačiau patikros metu pasieniečiams įtarimą sukėlė tempiamas 2008 m. laidos mikroautobusas.

Jo duomenis Šalčininkų PKP dirbę VSAT pareigūnai patikrino duomenų bazėse. Nustatyta, kad mikroautobusas, įtariama, buvo pavogtas Belgijoje – jo paiešką dar 2011 metais paskelbė tos šalies policija.

Varėnos pasienio rinktinėje dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 1-ojo skyriaus prokuroras.

Apklausę kaip liudytoją, VSAT pareigūnai Kazachstano pilietį paleido. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda, laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Sulaikytas mikroautobusas laikinai saugomas viename iš Varėnos pasienio rinktinės padalinių.