Pasieniečiai Nemune sulaikė tris baltarusiškų cigarečių kontrabandos krovinius

Druskininkai
VSAT nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Druskininkų pasieniečiai savaitgalį iš Nemuno ištraukė tris baltarusiškų cigarečių krovinius, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Anot tarnybos, pirmas incidentas fiksuotas apie vidurnaktį iš penktadienio į šeštadienį Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaimo ribose.

VSAT teigimu, dirbę pareigūnai pastebėjo tarp kitų lyčių plaukiantį įtartiną objektą.

„Kurorto pasieniečiai iškart į upę nuleido tarnybinę motorinę valtį, priplaukė prie šio stačiakampio objekto bei atgabeno jį į krantą. Paaiškėjo, kad kontrabandininkai Baltarusijos krante į Nemuną nuleido į polietileną suvyniotą rūkalų krovinį“, – teigiama pranešime.

Pasak pasieniečių, imituojantis lytį plaustas iš viršaus buvo apdėtas ledu bei sniegu. Iš viso taip į Lietuvą bandyta pasiųsti 1250 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Taip pat prie siuntos buvo pritvirtintas GPS įrenginys. VSAT nurodo, kad tokius įrenginius kontrabandininkai naudoja krovinio judėjimui sekti, planuodami, kad srovė cigaretes atneš į Lietuvos krantą.

„Maždaug už 200 metrų nuo šio krovinio Druskininkų pasieniečiai pastebėjo dar vieną įtartiną „lytį“. Situacija pasikartojo – į krantą ištrauktoje šioje analogišku būdu suformuotoje ir maskuotoje siuntoje rasta 1 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis“, – teigia tarnyba.

Kitas panašus atvejis fiksuotas šeštadienį Druskininkų savivaldybės, Gerdašių kaimo, ribose.

Nemunu plaukiančiame krovinyje pasieniečiai aptiko 2 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ ir „Minsk Capital QS“ su Baltarusijos banderolėmis.

Ši siunta nebuvo maskuota imituojant lytį bei neturėjo GPS, tačiau prie dėžių dar buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, skirtos tam, kad kontrabandos gabentojams krovinį būtų patogu nešti ant pečių.

VSAT duomenimis, praėjusią savaitę Druskininkų pasieniečiai Nemune aptiko septynias kontrabandos siuntas, nuo metų pradžios konfiskuoti 42 cigarečių kroviniai.