REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 4 d. 10:49

Pasieniečiai miške aptiko savaitgalį be žinios dingusią moterį ir kūdikį (papildyta)

Vilnius

Asociatyvi M. Morkevičiaus nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


293812

Vilniaus rajone, maždaug už 11 kilometrų nuo Pilaitės, Girulių miške, pasieniečių sraigtasparnis iš oro aptiko, kaip manoma, dingusią moterį su kūdikiu.

Daugiau skaitykite: Vilniuje dingusios moters ir kūdikio ieškojo pasieniečių sraigtasparnis, policijos tarnybiniai šunys

„Aptiko du asmenis, asmenys buvo gyvi, perduoti policijai“, – informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad moteris ir vaikas buvo rasti apie 10 val. 20 min. Atstovė Julija Samorokovskaja sakė, kad mama ir kūdikis bus perduoti medikų apžiūrai.

Primename, kad Vilniuje iš namų Pilaitės rajone išėjusios ir dingusios jaunos moters su trijų mėnesių kūdikiu nuo ankstyvo pirmadienio ryto ieškojo pasieniečių sraigtasparnis, o policija pasitelkė tarnybinius šunimis ir termovizorius, į paieškas buvo pasitelkti ir ugniagesiai gelbėtojai.

„Šiuo metu svarbiausia, kad policija rastų mamą su kūdikiu gyvus ir sveikus. Kai tik jie bus rasti, nedelsiant susisieksime su šeima, įvertinsime, kokios pagalbos gali reikėti ir kartu su socialiniais partneriais ją inicijuosime. Iki šiol nebuvome gavę pranešimų, kad šeimai gali reikėti pagalbos, tad paslaugos teikiamos nebuvo. Svarbu žinoti, kad vaikelio susilaukusios mamos dažnai yra itin pažeidžiamos, gali susidurti su emociniais sunkumais ar depresija, tad itin svarbu, kad šalia esantys artimieji pastebėtų šias būsenas, padėtų mamai, nukreiptų pagalbos“, – komentare teigė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

Pasak jo, šiuo metu pagalbą siūlo savivaldybėse veikiantys pagalbos šeimai centrai, nevyriausybinės organizacijos. Galima, kreiptis į Krizinio nėštumo centrą, psichinės sveikatos centrą ar kitas psichinės sveikatos stiprinimo paslaugas teikiančias įstaigas, gauti nemokamą psichologinę pagalbą. Vaiko teisių gynėjai taip pat visuomet yra pasirengę padėti, tačiau mes galime tai padaryti tik tuo atveju, jeigu informacija apie galimus šeimos sunkumus mus pasiekė.

„Tad būkime dėmesingi. Pastebėję, kad moters elgesys kinta, pasikalbėkime su ja, patarkime, kas jai galėtų padėti arba net palydėti,“ – teigė G. Batulevičius.

Kilus klausimams, tarnyba kviečia žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA