Pasibaigus ūkininkų protestui, žalos Vilniaus miesto infrastruktūrai nenustatyta

20240124igphoto2425
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Lukas Juozapaitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pasibaigus keliadieniam ūkininkų protestui sostinės centre, žalos Gedimino prospekto trinkelėms ir kitai kelio dangai nenustatyta, teigia Vilniaus miesto savivaldybė.

„Pasibaigus protestui buvo atlikta dangų inventorizacija, žala nebuvo padaryta“, – pirmadienį Eltą informavo savivaldybės komunikacijos skyrius.

Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuotas ūkininkų protestas vyko sausio 23–26 dienomis: praeitą antradienį protestuotojai su savo žemės ūkio technika pradėjo važiuoti ir rikiuotis Gedimino prospekte, pievelėje šalia Seimo, A. Goštauto gatvėje. Transporto priemonės sostinės centre stovėjo vykstant mitingui prie Vyriausybės, o išvyko penktadienį.

Akcijos organizatoriai anksčiau teigė, jog į Vilnių buvo suvažiavę apie 1,3 tūkst. traktorių ir miškovežių. Dėl to centrinėje miesto dalyje buvo ribojamas eismas.

Vilniaus miesto vicemeras praėjusią savaitė teigė, jog jei po renginio bus padaryta žala miesto infrastruktūrai, organizatoriai privalės padengti tvarkymo išlaidas.

„Mačiau sklando nuogąstavimai, kad neatlaikys asfaltas ar Gedimino pr. trinkelės. (...) „Grindos“ barstytuvai ir kita technika sveria ženkliai daugiau už šiandien atvažiavusius traktorius, o jų kiekis mūsų taip pat negąsdina‘, – tuomet feisbuke rašė jis.

Ūkininkai Vilniuje protestavo prieš jų netenkinančią Lietuvos žemės ūkio politiką, nuo naujų metų įsigaliojusią naują žymėto dyzelino naudojimo tvarką, didesnius suskystintųjų naftos dujų akcizus ir kt. Iš viso Vyriausybei pateikti 6 ūkininkų reikalavimai.