Pasibaigus tarptautinėms pratyboms karinė technika grįžta į Ruklą

20231005916A6970
Jonava
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Penktadienį pasibaigus tarptautinėms karinėms pratyboms „Geležinis vilkas 2023-2“ karinė technika grįžta į Ruklą.

Kaip pranešė kariuomenė, Karo policijos lydimos karinės technikos kolonos Ruklos kryptimi nuo penktadienio iki sekmadienio.

Dvi savaites Gaižiūnų poligone Jonavos rajone ir Generolo Silvestro Žukausko poligone Švenčionių rajone gynybos ir puolimo operacijas atlikti treniravosi apie 3500 karių.

Pratybose dalyvavo ir 600 karinės technikos vienetų iš skirtingų Lietuvos kariuomenės padalinių ir septynių kitų NATO valstybių – Belgijos, Čekijos, Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Liuksemburgo ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Pasak kariuomenės, pagrindinę pratybų dalį sudarė aktyvios ir agresyvios gynybos treniruotės, kurias atliko Pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausančių Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai bei kontratakas vykdę sąjungininkai iš NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės.

Mokymuose taip pat dalyvavo padaliniai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Lietuvos Šaulių sąjungos, Karinių oro pajėgų, Karo policijos, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro, taip pat JAV 2-ojo kavalerijos pulko bei JAV 1-9 lauko artilerijos pulko.

Be įprastų pėstininkų manevrų „Geležinio vilko“ pratybose buvo išbandytas išskaidytų vadaviečių principas – atskiros jos dalys saugumo sumetimais veikė nepriklausomai viena nuo kitos, padidintais atstumais.

Taip pat buvo testuojamos ryšio sistemos, leidžiančios komunikuoti didesniais atstumais tarp brigados ir pavaldžių batalionų, treniruotasi reaguoti į bepiločių orlaivių spiečiaus ataką, laikytis priešiškos elektroninės kovos prevencijos priemonių.

Pratybos „Geležinis vilkas“ yra vienos didžiausių karinių mokymų Lietuvoje, kasmet organizuojamų pavasarį ir rudenį, jomis siekiama įvertinti Pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausančių batalionų kovinę parengtį.