Pasaulio Tautų Teisuolių apdovanojimai perduoti šiauliečių šeimai

Pasaulio Tautų Teisuolių apdovanojimai perduoti šiauliečių šeimai
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių miesto savivaldybė

Vyriausybėje vykusioje ceremonijoje Pasaulio Tautų Teisuolių apdovanojimai paskirti devyniems lietuviams, gelbėjusiems Lietuvos žydus nuo Holokausto Antrojo pasaulinio karo metais. Vienas apdovanojimas buvo skirtas šiauliečiams, jį į miestą parvežė ir žydų gelbėtojų šeimai perdavė meras Artūras Visockas.

Bene garbingiausias Izraelio valstybės apdovanojimas – Pasaulio Tautų Teisuolių apdovanojimas – pagaliau pasiekė žydus gelbėjusios šeimos palikuonis. Yad Vashem Holokausto memorialo pirmininko į Lietuvą atgabentą apdovanojimą Šiaulių miesto meras Artūras Visockas perdavė šiauliečių Jono ir Onos Žvinklevičių dukrai Violetai Volkovienei ir jos sutuoktiniui Vaciui Volkovui.

Garbaus amžiaus sulaukusi pora sako, kad vykti atsiimti apdovanojimo į sostinę nebegalėjo dėl sveikatos problemų, todėl padėkojo merui Artūrui Visockui už tinkamą atstovavimą ceremonijoje ir į Šiaulius atvežtą jų šeimai taip svarbų padėkos ir pagarbos ženklą.

Violeta Volkovienė prisiminė, kad tėvams, nepaisant mirtino pavojaus, užteko drąsos padėti Šiaulių žydų Giršo ir Brainės Rozmaičių šeimai, nors tuo pat metu mama Ona ant rankų sūpavo savo naujagimį. Tėvų kilnų poelgį įprasminantį apdovanojimą ponia Violeta planuoja perduoti savo jauniausiam anūkui, kuris, nors lanko dar tik 4 klasę, labai susidomėjo savo prosenelių istorija.

Po susitikimo Savivaldybėje, Violeta ir Vacys Volkovai, Šiaulių mero lydimi, aplankė  Ežero ir Vilniaus gatvių kampe esantį Pasaulio Tautų Teisuolių skverą. Skvero memoriale, greta kitų Šiaulių krašto žydų gelbėtojų pavardžių, jau įrašyti Jonas ir Ona Žvinklevičiai.

„Šiauliečius, išėjusius pasivaikščioti po miestą, kviečiu aplankyti ir šį skverą. Čia prisiminti ir apmąstyti sudėtingą mūsų miesto istoriją. Antrojo pasaulinio karo metais šioje vietoje vyko baisūs dalykai, bet čia matome ir daugybę pavardžių žmonių, kurie neišsigando tamsos. Žmogiškumas ir drąsa visada laimi, tai svarbu nuolat priminti mūsų visų gyvenimuose“, – po susitikimo su Violeta ir Vaciu Volkovais sakė meras Artūras Visockas.

 

Užsk. nr. 99918