Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms išleistas pašto ženklas

Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms išleistas pašto ženklas
Lietuva
BNS fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Ateinančią savaitę Druskininkuose vyks penkerius metus lauktos Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Šia proga liepos 14-17 dienomis vyksiančiam renginiui išleistas pašto ženklas.

XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių šūkis: „Aš - Lietuva". Dėl šios priežasties pagrindiniu pašto ženklo akcentu tapo būtent ši frazė, kartu su renginio logotipu atvaizduojama miškingų Druskininkų fone. Dizainą kūrė Aidas Gudauskas.
Anot „Lietuvos pašto" atstovų ši serija unikali, nes yra paskutinė, atspausdinta ant tokio tipo markutės. Pašto ženklą renginio dieną bus galima įsigyti Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centre.
Liepos 14-17 dienomis vyksiančiose žaidynėse išvysime 29 atskiras sporto rungtis. Be populiariųjų - krepšinio, futbolo ar tinklinio - sportininkai mėgėjai taip pat varžysis biliardo, šaudymo iš lanko, petankės, golfo, šachmatų, smiginio, sportinės žūklės, kalnų slidinėjimo, boulingo ir kitose rungtyse.
„Miesto infrastruktūra pritaikyta profesionalioms sporto varžyboms ir masiniams sporto renginiams - turime tokius objektus kaip į geriausių pasaulio trasų dešimtuką įtraukta „Snow Arena" ar Lietuvos sporto centro kompleksas, pritaikytas profesionalių sportininkų treniruotėms ir varžyboms", - sako kurorto meras Ričardas Malinauskas.
Kitą savaitę vyksiančios žaidynės pirmą kartą surengtos 1938 metais Kaune, bet vėliau nevyko 40 metų. 1978 metais žaidynės atgaivintos Toronte, vėliau vyko Čikagoje, Adelaidėje, o nuo 1991 metų rengiamos Lietuvoje. XI-osios žaidynės turėjo vykti praėjusią vasarą, bet, dėl pandemijos, nukeltos į šiemet.

Redakcija rekomenduoja