Sportas2017 m. Liepos 2 d. 16:07

Pasaulio kiokušin karatė čempionate lietuviai iškovojo du bronzos medalius

8352

Sekmadienį Astanoje (Kazachstanas) pasibaigusiame pasaulio kiokušin karatė čempionate Lietuvos atstovai iškovojo du bronzos medalius.

Vyrų sunkiasvorių (per 85 kg) varžybose bronzos medaliu pasidabino veteranas Lukas Kubilius. Jis ketvirtfinalyje sekmadienį nugalėjo japoną Kazują Jamamoto (Kazuya Yamamoto), bet pusfinalyje turėjo pripažinti vėliau čempionu tapusio kito japono Judzio Šimamoto (Yuji Shimamoto) pranašumą.

Kiti du lietuviai šioje kategorijoje neįveikė ketvirtfinalio barjero. Edgaras Sečinskis nusileido japonui Kembui Irikiui (Kembu Iriki), o Eventas Gužauskas pralaimėjo tam pačiam J. Šimamoto.

Svorio kategorijos nuo 75 iki 85 kg ketvirtfinalyje lietuvis Valdemaras Gudauskas pralaimėjo kazachui Vladimirui Artiušinui. Šioje kategorijoje triumfavo japonas Šota Maeda (Shota Maeda).

Moterų svorio kategorijos nuo 55 iki 60 kg pusfinalyje tituluota Lietuvos kovotoja Inga Mikštaitė turėjo pripažinti kazachės Jekaterinos Gurovos pranašumą ir tenkinosi bronzos apdovanojimu.

Bendroje medalių įskaitoje Lietuvos su dviem bronzos apdovanojimais užėmė šeštąją vietą.

Daugiausiai medalių - net 15 - iškovojo Japonijos atstovai (7 aukso, 3 sidabro, 5 bronzos). Antrąją vietą medalių įskaitoje užėmė vienintelį aukso medalį laimėjęs Azerbaidžanas, trečiąją - šeimininkai kazachai (2 sidabro, 6 bronzos). Medalius iškovojo septynių šalių sportininkai.

2013 metais Vilniuje vykusiame pasaulio čempionate lietuviai iškovojo net aštuonis medalius. Čempionais tapo Orestas Procas ir Margarita Čiuplytė, sidabrą pelnė L. Kubilius, bronzą - Diana Balsytė, Diana Mačiūtė, Gabija Gudeliauskaitė, Rita Pivoriūnaitė bei Andrius Miseckas.