Pasaulio čempionate – M. Aleknos ir A. Gudžiaus medaliai

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT

240716

Trečiadienio rytą Judžine (JAV) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate vyrų disko metimo rungties finale du lietuviai iškovojo medalius. Mykolas Alekna pasidabino sidabru, o Andrius Gudžius iškovojo bronzą.

Pirmą kartą pasaulio lengvosios atletikos pirmenybėse medalius iškovojo iškart du lietuviai.

Antrąją vietą užėmęs 19-metis čempionato debiutantas M. Alekna geriusią metimą atliko ketvirtuoju bandymu diską nuskraidinęs 69,27 metro.

2017 metų pasaulio ir 2018 metų Europos čempionas A. Gudžius diską numetė 67,55 m, to pakako bronzos medaliui.

Šio sezono lyderis slovėnas Kristjanas Čehas trečiuoju bandymu pagerino Virgilijui Aleknai prieš tai priklausiusį pasaulio pirmenybių rekordą. Slovėno diskas skriejo 71,13 m ir užtikrino aukso medalį.

Olimpinis ir pasaulio čempionas švedas Danielis Stahlis šįkart liko ketvirtas (67,1 m).

Lietuva pasaulio lengvosios atletikos pirmenybių istorijoje disko metimo rungtyje yra laimėjusi penkis apdovanojimus, keturis iš jų pelnė V. Alekna.