Pasaulio bankas paskelbė apie 2 mlrd. JAV dolerių paramą Ukrainos privačiam sektoriui

Pasaulis
Flickr.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Pasaulio bankas ketvirtadienį paskelbė apie 2 mlrd. JAV dolerių paramos Ukrainos privačiam sektoriui paketą, siekdamas padėti šaliai pasirengti atstatymo darbams po didžiulės žalos, kurią atnešė Rusijos invazija.

Naujausias Tarptautinės finansų korporacijos (TFK, angl. IFC) – Pasaulio banko plėtros padalinio, orientuoto į privataus sektoriaus plėtrą besivystančiose rinkose, – paketas papildys kitą Ukrainai skirtą paramą.

Parama stengiamasi padėti Ukrainai išlaikyti prekybos srautus bei prieigą prie pagrindinių išteklių, tokių kaip maistas ir kuras.

Maskvos invazija padarė daug žalos Ukrainos infrastruktūrai ir sutrikdė privatų sektorių, kuriam anksčiau tekdavo iki 70 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP), sakoma TFK pranešime.

Nuo rugsėjo užsidarė maždaug 11 proc. įmonių, o daugiau nei pusė dirba tik dalimi pajėgumų, priduriama pranešime, kuriame remiamasi Ukrainos centrinio banko duomenimis.

„Daugelis įmonių ir toliau teikia darbo vietas ir būtiniausias prekes bei paslaugas, tačiau joms reikia finansavimo, kad galėtų tęsti veiklą“, – teigė TFK.

Karo ir ankstyvojo atstatymo etapo metu naujojoje TFK programoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas prieigos prie svarbiausių prekių ir paslaugų užtikrinimui, teikiant neatidėliotiną paramą žemės ūkio verslui ir prekybos finansavimui, įskaitant kuro importą.

„Šiuo nepaprastu metu kapitalo panaudojimas yra būtinas, kad verslas ir gyvybiškai svarbios paslaugos veiktų, o atėjus laikui pasiruoštų didžiulėms rekonstrukcijos pastangoms“, – pažymėjo TFK generalinis direktorius Makhtaras Diopas (Maktaras Diopas).

Į paketą įeis iki 1 mlrd. JAV dolerių, kuriuos skirs TFK, tuo metu papildomas finansavimas priklausys nuo remiančių šalių garantijų.